resized_672145_352
۱۰:۱۹ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۱

رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل:

حضور بی‌قاعده گردشگران به تخریب محیط زیست آران و بیدگُل می‌انجامد

رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل، گفت: مسئولان باید برای گردشگری شهرستان فکری کنند تا ورود آنان به چالش و مشکل تبدیل نشود.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از خطب شکن، اللهیار دولتخواه در گفتگویی با این پایگاه خبری اظهار کرد: نباید برخی ماشین های آفرود و موتورسیکلت های سنگین بدون نظارت و برنامه وارد کویر شوند و با حضور خود محیط زیست را تخریب کنند و در مقابل، هیچ کس مسئولیتی بر عهده نگیرد.

رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل، با بیان این که ورود این افراد به شهرستان هیچ منفعتی به دنبال ندارد، تصریح کرد: به جزء مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، به خاطر فقدان مدیریت این افراد گاهی به مناطقی وارد می شوند که حضور آنان به تخریب محیط زیست می انجامد.

وی گونه های گیاهی و جانواری را در معرض خطر خواند و تاکید کرد: مسئولان باید برای گردشگری شهرستان فکری کنند تا ورود آنان به چالش و مشکل تبدیل نشود.

دولتخواه با ابراز تاسف از رها شدن زباله های گردشگران در محیط زیست، عنوان کرد: بخش زیادی از گیاهان مناطق کویری شهرستان به خاطر حضور بی قاعده گردشگران تخریب شده است.

وی با بیان این که حضور بی برنامه گردشگران به مفقود شدن و آسیب دیدن خود آنان نیز منتهی می شود، اضافه کرد: باید مکانی مناسب برای حضور آفرودسواران مشخص شود تا حضور آنان به محیط زیست آسیب وارد نکند و سلامت خود آنان نیز تضمین شود.

انتهای پیام/ گ.ف