صاحب نیوز

1396051410242723611568974 (1)

استاندار اصفهان:

درآمدها و نیازهای کشور با یکدیگر فاصله زیادی دارند/ ضرورت تاسیس نمایشگاه های دائمی اصفهان در شهرهای خواهر خوانده

استاندار اصفهان با بیان اینکه میزان درآمدها و نیازهای کشور با یکدیگر فاصله زیادی دارند، گفت: سخت گیری های قانونی و اجرای ۱۲۰ درصدی قانون در اصفهان مشکلاتی را برای همه ایجاد کرده است.

کدخبر: 829469
۱۳۹۶/۱۰/۲۱ @ ۱۸:۴۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده صبح امروز در نشست با تولید کنندگان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منتخب استان با اشاره به مشکلات مختلف استان اصفهان، اظهار کرد: با وجود مشکلات فراوانی که در استان وجود دارد، از جمله بی آبی و اتمام فصل تدوین بودجه، بیشترین اولویت را به بخش خصوصی اختصاص داده ایم.

استاندار اصفهان با اشاره به کاهش قیمت نفت و درآمدهای حاصل از آن، تصریح کرد: در دوران گذشته که قیمت نفت درحال افزایش بود فرصت های ممکن را از دست دادیم و دچار سوءمدیریت شدیم.

وی با بیان اینکه امروز باید موتور محرکه ی اقتصاد کشور، بخش خصوصی باشد، عنوان کرد: با وجودیکه رهبر معظم انقلاب تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال را اولویت اول و شعار سال انتخاب می کنند چرا هنوز اقدام و عمل صورت نگرفته است؟

مهرعلیزاده با بیان اینکه میزان درآمدها و نیازهای کشور با یکدیگر فاصله زیادی دارند، خاطرنشان کرد: سخت گیری های قانونی و اجرای ۱۲۰ درصدی قانون در اصفهان مشکلاتی را برای همه ایجاد کرده است.

استاندار اصفهان با طرح این سوال که پرا باید آمار بیکاری استان اصفهان از آمار کشوری بیشتر باشد، اظهار کرد: توقع ما از صادرات بیشتر از آمار امروز است و این استان باید به جایگاه واقعی خود بازگردد چرا که اصفهان از همه ی ظرفیت های لازم برخوردار است.
وی با بیان اینکه همه مجوزها باید در یک تا دو روز صادر شود، گفت: باید پرواز مستقیم اصفهان، حداقل با ۱۴ پایتخت دنیا صورت گیرد و ارتباط بین المللی اصفهان با سایر کشورها و شهرهای خواهر خوانده افزایش یابد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه در بسیاری از کشورها، تولیدکنندگان خود صادر کننده نیستند، اظهار کرد: در این کشورها شرکت های حرفه ای برای توزیع و صادرات تشکیل می شوند.

استاندار اصفهان از اهمیت تاسیس نمایشگاه های دائمی اصفهان در شهرهای خواهرخوانده اصفهان سخت گفت و اظهار کرد: در حال حاضر راهی به جز گسترش صنعت توریسم نداریم، و باید سهم قابل توجهی را از جذب توریسم به خود اختصاص دهیم.

انتهای پیام/ن