اخبار محیط زیست
۱۵:۰۳ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۱

اخبار کوتاه محیط زیست؛

اجرای طرح ملی محیط یار درمدارس شهرستان نایین/ طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس شهرستان نطنز اجرا شد

طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس و طرح ملی محیط یار از جمله طرح هایی هستند که به منظور آگاه سازی کودکان و نواجوانان از محیط زیست اطراف خود در مدارس شهرها و روستاهای استان برپا می شوند.

به گزارش صاحب نیوز؛ طرح ملی محیط یار ویژه مدارس در شهرستان نایین از آذر ماه سال جاری آغاز شد و تا اسفندماه ادامه دارد.

این طرح بصورت مشترک از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست و مدیریت آموزش و پرورش در سطح شهرستان نایین و با مشارکت فعال مدارس و استقبال مطلوب دانش آموزان در حال اجرا است.

هدف از اجرای این طرح اشاعه و ترویج فرهنگ و دانش زیست محیطی و نهادینه شدن مشارکت عمومی در حفاظت از محیط زیست است که حداقل در ۱۵ مدرسه پایه های ابتدایی و متوسطه اول اجرا می شو.د

آشنایی با منابع زیست محیطی و طبیعی، حفاظت از زیست بوم ها، صرفه جویی و استفاده درست و اصولی از منابع انرژی به ویژه آب، برق، گاز و سوخت ها و مدیریت پسماند از موضوعات آموزشی این طرح است که از سوی کارشناسان و محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست ارائه می شود.

طرح یک ساعت با محیط بان در مدارس شهرستان نطنز اجرا شد

مدارس نطنز نیز شاهد برپایی طرح یک ساعت با محیط بان بودند.

مهدی صادقی در این رابطه اظهار کرد: باتوجه به امضای تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش با مشارکت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نطنز طرح آموزشی یک ساعت با محیط بان در دبستان ۱۳ ابان روستای نیه نطنز آغاز شد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز افزود: هد ف از اجرای این افزایش سطح آگاهی، ارتقا و اشاعه فرهنگ زیست محیطی در بین معلمان و دانش آموزان است .

وی تصریح کرد: در این طرح محیط بانان منطقه حفاظت شده کرکس به تشریح وظایف و مسئولیت های محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست می پردازند و با برگزاری کارگاه های آموزشی یک ساعته برای دانش آموزان، دبیران، معلمان، مربیان،موضوعاتی از قبیل شرح فعالیت ها، خاطرات و تجارب محیط بانان و رویارویی با حیات وحش را آموزش می دهند.

انتهای پیام/ن