صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش‌وپرورش مولد فرهنگ در جوامع/ یک‌سوم فضاهای آموزش و پرورش استان اصفهان فرسوده است

سرپرست آموزش و پرورش اصفهان:

آموزش‌وپرورش مولد فرهنگ در جوامع/ یک‌سوم فضاهای آموزش و پرورش استان اصفهان فرسوده است

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، گفت: یک‌سوم فضاهای آموزش و پرورش استان دچار فرسودگی یا در حال تخریب است و بسیاری از مدارس ما به‌صورت دو نوبته مدیریت می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از  ندای اصفهان، محمدجواد احمدی ظهر امروز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اصفهان، با گرامیداشت یاد و خاطره 41 هزار و 500 معلم و دانش‌آموز شهید انقلاب و یاد مرحوم استاد علی‌اکبر پرورش، اظهار کرد: ایشان دارای سوابق مبارزاتی، عنصری بسیار مؤثر و تأثیرگذار در شکل‌گیری ارکان انقلاب بود که در مسئولیت‌های مختلف در جمهوری اسلامی ایران نقش ایفا کرد.

وی با اشاره به هفته شورای آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: امام‌جمعه اصفهان، استاندار، رییس شورای شهر استان و اعضایی دیگر در این شورا حضور دارند که دارای قدرت اجرایی استانی هستند و هسته اصلی این شورا را تشکیل می‌دهند.

احمدی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب به‌صورت مکرر به اهمیت و جایگاه این آموزش‌وپرورش تأکید داشته‌اند و می‌فرمایند اساس هرگونه تحول در کشور توجه به مسئله تعلیم و تربیت است.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: با پیگیری‌های رهبر معظم انقلاب امروز سند بنیادین تحول آموزش‌وپرورش تهیه شد و به‌عنوان نقشه راه و دستور کار ما قرارگرفته است.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در سال 91 یا 92 در دیدار فرهنگیان با ایشان فرمودند البته در اجرای سند تحول باید از هرگونه شتاب‌زدگی پرهیز کرد و با در نظر گرفتن همه جوانی، با تدبر و تأمل پیش رفت؛ ایشان همچنین بر لزوم پشتیبانی مالی از طرف دولت و مجلس تأکید می‌فرمایند.

احمدی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب به‌صورت دقیق به مسائل آموزش‌وپرورش توجه دارند، تصریح کرد: آموزش‌وپرورش گسترده‌ترین نهاد اجتماعی است که به‌نوعی با همه خانواده‌ها، اغلب دستگاه‌ها و سازمان‌ها در جامعه ما مرتبط است چنین جایگاهی دارد، واقعاً آموزش‌وپرورش به خاطره نقشی که دارد در جامعه بی‌رقیب است.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان با تصریح اینکه به‌نوعی آینده جامعه بستگی به ایفای نقش آموزش‌وپرورش دارد،‌ اظهار کرد: آموزش‌وپرورش استان اصفهان دارای 850 هزار نفر دانش‌آموز، 80 هزار معلم شاغل و بازنشسته، پنج هزار مدرسه و 41 اداره آموزش‌وپرورش است.

وی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش مولد و تولیدکننده فرهنگ در هر جامعه‌ای است، گفت: همه صاحب‌نظران و صاحب اثران در جامعه یک روزی در مدرسه بوده‌اند، امروز درجایی قرارگرفته‌ایم که آموزش‌وپرورش در نقطه هدف نقطه تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن قرار دارد.

احمدی تصریح کرد: با توجه به اهمیت دستگاه آموزش‌وپرورش کسانی که فکر می‌کنند این نهاد یک دستگاه مصرفی است کاملاً در اشتباه هستند لذا برای دستیابی به جایگاه علمی برتر کشور در جهان باید کمر همت برای کمک به آموزش‌وپرورش داشته باشیم.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اظهار کرد: یک‌سوم فضاهای آموزشی و پرورش استان در زمان حاضر دچار فرسودگی یا در حال تخریب است و بسیاری از مدارس ما به‌صورت دو نوبته مدیریت می‌شود.

انتهای پیام/ پ

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد