767868676
۱۵:۲۳ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

در خطبه های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛

مشکلات اقتصادی در شأن مردم همیشه در صحنه نیست/ دولت صدای معترضان به عدم تحقق وعده ها را بشنود

حل مشکلات اقتصادی، فتنه ۹۶، حضور مردم در صحنه، پوشش ضعف های موجود، توجه به جوانان، تکیه بر توان داخلی و لزوم شنیده شدن صدای مردم توسط دولت از مهم ترین مطالب مطرح شده در نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه نطنز، در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: از آنجا که مردم برای این انقلاب زحمت کشیدند، با تک تک نفس ها و قطره های خون خود آن را حفظ می کنند.

حجت الاسلام روح الله امینی افزود: دشمنان دین و انقلاب هنوز مردم ایران را نشناختند، این انقلاب بسیار مصیبت دید اما خدای عالم اراده کرد تا دینش را توسط این ملت به عظمت برساند.

وی اضافه کرد: طبق منویات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با جمعی از مردم استان قم، هیچ کجای دنیا مردمی مثل مردم ایران ندارد چرا که آن ها مردمی بصیر، شجاع، انقلابی و وقت شناس هستند.

خطیب جمعه نطنز با تاکید بر این که ملت ایران به موقع به صحنه آمدند، گفت: آیا سزاوار است اقتصاد و معیشت مردمی که این گونه از نظام و انقلاب دفاع می کنند، چنین باشد.

وی با انتقاد از سخنان معاون اول رئیس جمهور که گفته است اقتصاد را به ته دره برده اند و ما تلاش می کنیم آن را نجات دهیم، ابراز کرد: اگر امثال نزدیکان بعضی از مسئولان و آقازاده ها در خارج از کشور پول های این ملت را برگردانند، این مردم دیگر نیاز به چیزی ندارند.

حجت الاسلام امینی خطاب به مسئولان، گفت: امیر کبیر در طول سه سال فعالیت نام قهرمان ملی برای خودش به ارمغان آورد اما شما در این پنج سال مسئولیت خود فقط وعده می دهید، ملت ایران در فتنه اخیر با حضور در صحنه به کمک شما آمد پس آن ها را دریابید.

وی تاکید کرد: این مشکلات اقتصادی در شان این مردمی که همیشه در صحنه هستند نیست و باید همه کمر همت ببندند و با فراموش کردن منافع شخصی و گروهی خود به داد مردم برسند.

امام جمعه نطنز افزود: بعضی ها که قصد ایجاد فتنه دارند بار مسئولیت را بر دوش رهبر معظم انقلاب می اندازند، اگر قرار باشد هر کاری را رهبری انجام دهد چه نیاری به دیگر مسئولان است.

وی ادامه داد: بعضی از این مسئولان خواسته یا ناخواسته برای این که مطالبات مردمی به فراموشی سپرده شود با طرح موضوع های دست چندم تلاش می کنند تا هدف های اصلی به فراموشی سپرده شود غافل از این که مردم هیچ موضوعی را فراموش نخواهند کرد.

حجت الاسلام امینی بیان کرد: با تلاش و کوشش می توان موانع را با تکیه بر جوانان مومن و انقلابی از سر راه برداشت و به طور حتم اگر حمایت های لازم از این جوانان انجام شود بسیاری از مشکلات با توان و امکانات داخلی حل خواهد شد.

وی با بیان این که در فتنه اخیر آتش بیار معرکه شبکه های اجتماعی با تصاحب دشمنان انقلاب بود، خاطر نشان کرد: مردم ایران مطالباتی دارند که این ها با خیانت به ملت و پرچم آتش زدن فرق دارد و کسی که این کار را می کند فقط از آمریکا و اسرائیل دستور می گیرد.

ضعف های موجود را برای جلوگیری از سواستفاده دشمن برطرف کنید

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته بر ضرورت قدردانی زن و شوهر از یکدیگر تاکید و اظهار کرد: اگر زوجین از فعالیت های همدیگر در خانواده آشکارا قدردانی کنند، این تشکر و تقدیر تاثیر روانی عمیقی بر روح و روان آن ها خواهد گذاشت.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: امام صادق (ع) در حدیثی راهزنان و دزدان نیکی یعنی کسانی که در برابر احسان و نیکی به خود از احسان کنندگان تقدیر و تشکر نمی کنند را لعنت کرده است چرا که در این صورت آن ها دیگر به کسی احسان نخواهند کرد.

وی با تقدیر از فعالیت چندین ساله حجت الاسلانم تقوی در مقام رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، انتصاب حجت الاسلام حاج علی اکبری به این سمت توسط رهبر معظم انقلاب را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری همه مسئولان با شورای سیاست گذاری، راه گذشته همچنان ادامه یابد و تریبون فرهنگی نماز جمعه نیز روز به روز تقویت شود تا همچنان بتواند در راه دفاع از ارزش های نظام و انقلاب حرف اول را بزند.

خطیب جمعه بادرود با تشکر از حضور ملت ایران و به خصوص مردم منطقه در راهپیمایی علیه فتنه گران در روزهای اخیر، بیان کرد: آن چه این صحنه های کم نظیر رقم زد حاکی از آن بود که مردم به دشمنان خود نشان دادند همچنان نظام و انقلاب را حتی بیشتر از جان خود دوست دارند.

وی با تاکید بر این که ملت ایران با حضور در صحنه صدای آمریکا و اسرائیل را به عنوان صدای بیگانه خفه کردند، ادامه داد: اصل اعتراض به مسائل اقتصادی و معیشتی به حق بود منتهی این اعتراض ها باید با مجوز همراه شود تا حق و حقوق کسی در این میان پایمال نشود.

حجت الاسلام قاسمی با بیان این که دولت باید صدای معترضان به عدم تحقق وعده ها را بشنود، گفت: دشمنان نظام و انقلاب که رد پای آمریکا، اسرائیل، بعثی ها و منافقین در این جبهه مشهود است تلاش کردند تا به نام ملت، به ملت ایران خیانت کنند و برای همین با شعار نه به گرانی به میدان آمدند و بعد شعارهای ساختار شکن سرداده و به بیت المال ضربه زدند.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از مردم قم اشاره کرد و افزود: به فرموده معظم له همه‌ حرکاتی که دشمن در این ۴۰ سال در مقابل ما انجام داده است پاتک انقلاب است.

امام جمعه بادرود، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر رفع ضعف ها در این دیدار، تاکید کرد: اگر همه مسئولان با اتحاد و انسجام مطالبات اقتصادی مردم و کسانی را که خط خود را در فتنه اخیر از خط آشوب گران و ضدانقلاب ها جدا کرده اند، برآورده ساخته و به نوعی با دفاع مالی و تحقق اقتصاد مقاومتی، ضعف ها را برطرف کنند آمریکا و نوچه های مرتجع آن هیچ غلطی را نمی توانند بکنند.

وی ۲۶ دی ماه سالروز پایان حکومت استبداد شاهنشاهی را گرامیداشت و خاطر نشان کرد: مردم ایران در سال ۵۷ به نظام شاهنشاهی نه گفتند و زمینه را برای استقرار حکومت و احکام الهی در کشور فراهم ساختند و امروزه عده ای بی خرد و بی عقل با خیال باطل خود می خواهند بعد از چهل سال، حکومتی را که همچنان منفور مردم است را به این سرزمین بازگردانند.

انتهای پیام/ آوای نطنز/پ