صاحب نیوز

78043_428

خطبه های نمازجمعه استان اصفهان؛

افراط‌گراها راه صحیح را تشخیص نمی‌دهند/ گرفتن مالیات از قرض الحسنه‌ها صحیح نیست

تاکید بر وحدت و انسجام ملی، باطل بودن اثربخشی رابطه با غرب و آمریکا، تاکید بر بصیرت بویژه در دوران فتنه و ناآرامی و اشاره به سخنان رهبر انقلاب در دیدار اخیر با مردم قم به مناسبت ۱۹ دی مهمترین موارد عنوان شده در خطبه های نمازجمعه این هفته در جای جای استان اصفهان بود.

کدخبر: 829656
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ @ ۱۵:۴۴

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان، با بیان اینکه برخی از صفات موجب تاریکی عقل و مانع روشنگری می‌شود، اظهار کرد: حسادت، حب به مال و حب به ریاست از جمله این صفات است ولی در مقابل یاد و ذکر خدا عقل انسان را روشن می‌کند و موجب بصیرت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، غفلت را مایه فراموشی خدا عنوان کرد و گفت: دنیا و آخرت دو راه جدا از هم هستند و محبت کامل به دنیا با آخرت در یکجا باهم جمع نمی‌شود.

به گفته وی، مولای متقیان می‌فرمایند دنیا و آخرت را مثل مشرق و مغرب بیان می‌فرمایند؛ اگر کسی به سمت مغرب رفت از مشرق دور می‌شود و اگر به سمت مشرق حرکت کند از مغرب دور می‌شود.

وی تصریح کرد: غفلت در قرآن بسیار مذموم خوانده‌شده است، خداوند در قرآن می‌فرماید پیامبر از آن‌هایی که قلبشان را در غفلت قرار داده‌ایم اطاعت نکن.

آیت‌الله طباطبایی نژاد تبعیت از هوای نفس را موجب غفلت از یاد خدا عنوان کرد و افزود: کسانی که تبعیت از هوای نفس می‌کنند عقلشان کار نمی‌کند، در وجود آن‌ها افراط‌گری است و راه صحیح را نمی‌توانند تشخیص دهند.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به برخی از ایرادهایی که افرادی ناآگاه در داخل از نظام جمهوری اسلامی می‌گیرند، تصریح کرد: ای‌کاش آن‌ها از پدرانشان وضعیت کشور را در قبل از انقلاب می‌پرسیدند و وضعیت فعلی کشور را می‌دیدند.

خطیب جمعه اصفهان خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای فراوانی حداقل در بعد عمرانی صورت گرفته و پیشرفت‌های زیادی انجام‌شده است.

وی با اشاره به لزوم داشتن آگاهی نسبت به مسائل جامعه، گفت: عده‌ای فقط رسانه‌های معاند را گوش می‌دهند ولی به مسائل دوروبر خود در جامعه توجه ندارند، این‌گونه هست که دشمن از غافلان سواری می‌کشد.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به رحلت حجت‌الاسلام مهدی مظاهری در شامگاه گذشته، اظهار کرد: این عالم ربانی در انجام کارهای خیر پیش‌قدم بودند و فعالیت زیادی داشتند، که در اینجا درگذشت این مرد بزرگ و شخصیتی که علم و عمل بسیار مفید داشت را به رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه و مردم بزرگوار اصفهان و بیت ایشان تسلیت عرض کرده و علو درجات را برای وی از خدا خواستاریم.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم با ایشان، گفت: ایشان در آن دیدار به دست داشتن غربی‌ها، عبری‌ها و برخی عرب‌های منطقه در ایجاد فتنه اخیر اشاره کردند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های غربی و معاند پیش از وقوع فتنه اخیر هجمه سنگینی را علیه کشور روا داشتند به گونه ای که تابع‌تر از عربستان سعودی از آمریکا نداریم ولی اقتدار امروز جمهوری اسلامی کجا و عربستان کجا.

آیت‌الله طباطبایی نژاد، با بیان اینکه مردم زمانی که متوجه سوءاستفاده دشمن از اعتراض آن‌ها شدند صفشان را از ضد نظام و منافقان جدا کردند،‌ تصریح کرد: دشمنان در فتنه اخیر به دنبال پیاده‌سازی سناریوی کشته سازی بودند و برای همین دستور حمله به پایگاه‌های نظامی را داده بودند.

امام‌جمعه اصفهان اظهار کرد: نه در ایران بلکه در جهان پایگاه‌های نظامی و انتظامی خط قرمز است و حمله به آن مکان‌ها با شدیدترین حالات مقابله می‌شود؛ ولی باید خویشتن‌داری نیروهای نظامی خودمان را در این حوادث اخیر تبریک بگوییم که نگذاشتند آن‌ها به اهدافشان برسانند.

 

امام جمعه شهرضا:
 اخذ مالیات از قرض الحسنه‌ها صحیح نیست
امام جمعه شهرضا، گفت: مردم از دولت انتظار دارند بیشتر برای حل مشکلات آنان تلاش کند و برنامه کاربردی ارائه کند چرا که شعار، مشکلات جامعه را حل نمی‌کند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که در مسجد صدیقه طاهره شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: یکی از مهمترین معضلات و نارسایی‌هایی که در شرایط فعلی با آن مواجه هستیم کم آبی گسترده است که بخشهای زیادی از کشور و از آن جمله استان اصفهان را درگیر کرده است.

وی با اشاره به بخشهایی از سخنان استاندار اصفهان اظهار کرد: در طول چهار دهه گذشته به معضل بی آبی استان اصفهان بی توجهی شده است.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: مسئولان اجرایی و اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنند تا معضل کم آبی استان را برطرف کنند.

حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: به دنبال وقوع مسائل اخیر در شهرستان و باهدف بررسی مطالبات مردم جلسه‌ای باحضور مسئولان اجرایی شهرضا برگزار شد که لازم است مردم از نتیجه آن باخبر شوند.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که مردم شهرستان با آن مواجه هستند در شهرستان قابل حل است به شرط آنکه برای آن راهکار مناسبی وجود داشته باشد.

امام جمعه شهرضا گفت: به تازگی قرض الحسنه‌ها به پرداخت مالیات مکلف شده اند که این مسئله صحیح نیست زیرا قرض الحسنه محلی است که افراد سرمایه های خود را بدون چشم داشت مالی در اختیار دیگران قرار می دهند.

حجت الاسلام یعقوبی اذعان کرد: متأسفانه وقتی به مسئولان مالیاتی اعتراض می کنیم که نباید از قرض الحسنه ها مالیات بگیرید می‌گویند قرض الحسنه ها هم این مالیات را از مردم بگیرند، در چنین شرایطی که مردم به معضلات اقتصادی مواجه هستند اخذ اینگونه وجوه صحیح نیست.

وی تصریح کرد: مردم وضعیت مالی خوبی ندارند و شاهدیم همه مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب هم بر ضرورت رسیدگی به معضلا تاقتصادی مردم تأکید کردند.

امام جمعه شهرضا اظهار کرد: نباید اجازه دهیم تفسیر آشوب و اغتشاش از وقایع اخیر باعث فراموشی مطالبات به حق مردم شود.

وی اضافه کرد: مردم خواستار برخورد قاطع با گرانی و تورم، بیکاری جوانان، پرداخت به موقع حقوق و دستمزدها و حل مشکل مسکن جونان هستند.

امام جمعه شهرضا اظهار کرد: اگر مشکل بیکاری حل شود جوانان شاداب می شوند و سایر معضلات زندگی آنان نیز حل خواهد شد.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه باید به درد و دل مردم توجه کنیم، بیان کرد: باید از شعارزدگی پرهیز کنیم اینگونه کارها دردی را درمان نمی کند.

وی، اظهار کرد: تا وقتی که همه به دنبال محکوم کردن دیگران هستند کاری انجام نمی شود، بهترین و کم هزینه ترین راه برای پیشگیری از ایجاد نارضایتی عمومی رصد به موقع مطالبات مردم و رسیدگی به آن است.

 

امام جمعه خور:
مسئولان مشکلات مردم را حل کنند
امام جمعه خور، گفت: وظیفه مسوولان است که مطالبات به حق مردم را پیگیری کنند تا ذره ای از دین خود به مردم را ادا کرده باشند.
حجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه خور، دانش را سدّی در برابر آفت ها عنوان کرد و افزود: کسی که بخواهد از فتنه ها دور بماند، لازم است بصیرت داشته باشد و وظیفه همه بصیرت افزایی است.

امام جمعه خور خطاب به مسوولان گفت: مردم هرجا احساس خطر کنند به میدان آمده اند و به محض این که توطئه ضد انقلاب را فهمیدند با بصیرت خود، فتنه را خاموش کردند.

وی تصریح کرد: اکنون وظیفه مسوولان است که مطالبات بحق مردم را پیگیری کنند تا ذره ای از دین خود به مردم را ادا کرده باشند.

خطیب جمعه خور با بیان این که حرکت عظیم و منسجم مردمی با این نظم و بصیرت ۴٠ سال است که ادامه دارد گفت: این مبارزه ها نبرد ملت با ضد ملت و منافقان و ضد انقلابی است که سال ها برای از بین بردن اسلام نقشه کشیده اند.

وی خاطرنشان کرد: عده ای مطالبات به حق مردم را بازیچه خود قرار دادند تا حرکات وحشیانه و تخریب گرانه انجام دهند، این که عده ای به قران و اسلام و پرچم توهین کند بحث جدایی از اعتراض مردمی است که برای مطالبه حق خود امده بودند.

امام جمعه خور با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب بارها به مسئولان در خصوص رسیدگی به مشکلات مردم تذکر داده اند، افزود: مردم از مسئولان انتظار دارند به مشکلات آن ها رسیدگی شود و مسئولان از حقوق مظلوم به خصوص طبقات ضعیف دفاع کنند.

حجت الاسلام مهدی نژاد، تصریح کرد: دشمنان بدانند که باید دست از دیوانه بازی و دشمنی بردارند.

وی افزود: اغتشاش های اخیر حاصل همکاری آمریکا و اسراییل است که با پول عربستان و یهودیان نقشه کشیدند و مزدوران خود در ایران قصد عملی کردن نقشه را داشتند که نقشه ان ها نقش بر آب شد.

امام جمعه خور خاطرنشان کرد: دشمنان بدانند این انقلاب در خانه های تک تک مردم ایران ریشه دارد و ما اجازه نخواهیم داد دشمن بر ما مسلط شود.

 

امام جمعه بادرود:

ضعف های موجود را برای جلوگیری از سواستفاده دشمن برطرف کنید

امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته بر ضرورت قدردانی زن و شوهر از یکدیگر تاکید و اظهار کرد: اگر زوجین از فعالیت های همدیگر در خانواده آشکارا قدردانی کنند، این تشکر و تقدیر تاثیر روانی عمیقی بر روح و روان آن ها خواهد گذاشت.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: امام صادق (ع) در حدیثی راهزنان و دزدان نیکی یعنی کسانی که در برابر احسان و نیکی به خود از احسان کنندگان تقدیر و تشکر نمی کنند را لعنت کرده است چرا که در این صورت آن ها دیگر به کسی احسان نخواهند کرد.

وی با تقدیر از فعالیت چندین ساله حجت الاسلانم تقوی در مقام رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، انتصاب حجت الاسلام حاج علی اکبری به این سمت توسط رهبر معظم انقلاب را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری همه مسئولان با شورای سیاست گذاری، راه گذشته همچنان ادامه یابد و تریبون فرهنگی نماز جمعه نیز روز به روز تقویت شود تا همچنان بتواند در راه دفاع از ارزش های نظام و انقلاب حرف اول را بزند.

خطیب جمعه بادرود با تشکر از حضور ملت ایران و به خصوص مردم منطقه در راهپیمایی علیه فتنه گران در روزهای اخیر، بیان کرد: آن چه این صحنه های کم نظیر رقم زد حاکی از آن بود که مردم به دشمنان خود نشان دادند همچنان نظام و انقلاب را حتی بیشتر از جان خود دوست دارند.

وی با تاکید بر این که ملت ایران با حضور در صحنه صدای آمریکا و اسرائیل را به عنوان صدای بیگانه خفه کردند، ادامه داد: اصل اعتراض به مسائل اقتصادی و معیشتی به حق بود منتهی این اعتراض ها باید با مجوز همراه شود تا حق و حقوق کسی در این میان پایمال نشود.

حجت الاسلام قاسمی با بیان این که دولت باید صدای معترضان به عدم تحقق وعده ها را بشنود، گفت: دشمنان نظام و انقلاب که رد پای آمریکا، اسرائیل، بعثی ها و منافقین در این جبهه مشهود است تلاش کردند تا به نام ملت، به ملت ایران خیانت کنند و برای همین با شعار نه به گرانی به میدان آمدند و بعد شعارهای ساختار شکن سرداده و به بیت المال ضربه زدند.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از مردم قم اشاره کرد و افزود: به فرموده معظم له همه‌ حرکاتی که دشمن در این ۴۰ سال در مقابل ما انجام داده است پاتک انقلاب است.

امام جمعه بادرود، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر رفع ضعف ها در این دیدار، تاکید کرد: اگر همه مسئولان با اتحاد و انسجام مطالبات اقتصادی مردم و کسانی را که خط خود را در فتنه اخیر از خط آشوب گران و ضدانقلاب ها جدا کرده اند، برآورده ساخته و به نوعی با دفاع مالی و تحقق اقتصاد مقاومتی، ضعف ها را برطرف کنند آمریکا و نوچه های مرتجع آن هیچ غلطی را نمی توانند بکنند.

 

امام جمعه گلپایگان:
توسعه اقتصاد برای حفظ و حراست همه جانبه کشور ضروری است
امام جمعه گلپایگان، با بیان اینکه مسئولان بدانند راه پیشرفت کشور چشم دوختن به خارج از مرزها نیست، گفت: توجه به توان داخلی، اعتماد به جوانان کشور، مبارزه با فساد، کنار گذاشتن مدیران بی کفایت، تلاش برای ایجاد اشتغال، استفاده از منابع سرشار خدادادی کشور مسیر درست پیشرفت امروز کشور است.
آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی برگزار شد، اظهار کرد: اگر بخواهیم در دنیایی که قانون جنگل بر آن حاکم است، کشور را حفظ کنیم باید خودمان و اقتصادمان را قوی کنیم و این همان توسعه اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه تنها راه حفظ کشور در این شرایط قوی کردن اقتصاد کشور است، تصریح کرد: باید با توجه بیشتر به جوانان راه پیشرفت علمی را هموارتر کنیم.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به سخنان اخیر رهبر فرزاته انقلاب در جمع مردم قم، خاطرنشان کرد: دشمن مانند مگس بر روی زخم ناشی از مشکلات می نشیند.

وی با بیان اینکه باید ضعفها و مشکلات را حل کنیم، اضافه کرد: اگر مشکلات داخلی نداشته باشیم فضاسازی و تبلیغات بیگانگان اثری نخواهد داشت.

آیت الله طهماسبی در ادامه، با اشاره به حضور به موقع و منسجم مردم در روزهای اخیر، یادآور شد: کینه ورزی دشمنان نباید موجب شود مسئولان از ضعف ها و مشکلات به ویژه طبقه ضعیف جامعه غافل شوند.

امام جمعه گلپایگان، در ادامه با یاداوری ۴۰ سال ایستادگی مردم ایران در مقابل زورگویی های دشمنان، گفت: ملت ایران همچنان اهداف والای خود را با تجربه تر و باانگیزه تر از گذشته پیش خواهند برد.

انتهای پیام/ ت.ت