صفحه اصلی » سیاسی » مردم به دشمن ثابت کردند رهبر معظم انقلاب تنها نیست

امام جمعه خمینی شهر:

مردم به دشمن ثابت کردند رهبر معظم انقلاب تنها نیست

امام جمعه خمینی شهر، گفت: مردم با بصیرت با حضور دوباره خود چشم فتنه را کور کردند و حماسه ای دیگر آفریدند و به دشمن نشان دادند که امام، انقلاب و رهبر معظم انقلاب تنها نیستند و این ملت نیز به اهداف خود پشت نکرده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۳ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله عباس رحیمی در خطبه های امروز با مروری بر تقویم این هفته، افزود: 17دی روز نحسی در تاریخ کشور است و روز کشف حجاب رضاخانی است که برای مردم بسیار تلخ بود و مسائلی که در جامعه کنونی داریم نتیجه و در ادامه همان حرکتی است که رضاخان به دستور اربابش انگلیسی ها انجام داد.

امام جمعه خمینی شهر با بیان اینکه، نباید این تاریخ را فراموش کنیم که در گذشته چه جنایاتی در حق دین و کشور و مردم مرتکب شدند، اظهار کرد: رادیو بی بی سی نیز در این روزها در مطالب خود که به اعتراض های اخیر ایران اشاره داشت مطرح کرد که معترضان برای حجاب اجباری و کشف حجاب به خبایان ها آمدند.

وی اظهار کرد: واقعه 19 دی قم حادثه تلخی بود اما سرآغاز یک انقلاب عظیمی شد که چهلم شهدای قم باعث شد در تبریز مردم به جوش آیند و و پس از آن در یزد و اصفهان قیام هایی شد و به نوعی در همه شهرهای کشور همه گیر شد که در 22بهمن به پیروزی رسید.

به گفته وی، این آتشی بود که خود پهلوی افروخت و خودش نیز در این آتش سوخت.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه مبدا انقلاب و ادامه آن از مرجعیت و روحانیت آغاز شد، تصریح کرد: امروز نیز حوزه های علمیه خود را مدیون انقلاب دانسته و طلاب خادم و سربازان انقلاب هستند.

وی با یادآوری اینکه در 26 دی ماه فرار شاه را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: 27دی سالروز شهادت نواب صفوی و یاران باوفایش است که خون این شهید بزرگ زمینه ای برای یک حرکت عظیم و حکومت اسلامی شد.

وی افزود: شهید نواب از جمله شهدایی است که در شهرستان خمینی شهر متولد شد و افتخار بزرگی است.

آیت الله رحیمی تاکید کرد: بیش از 50سال از گذشته تا کنون برای حکومت اسلامی خون ها ریخته شد و این درخت تناور توانسته در دنیا قدرتمند شده و پرچم اسلام را به اهتزاز در بیاورد که این کار کوچکی نیست و خداوند به ایرانی ها لیاقت داد تا زمینه ساز حکومت امام زمان حضرت مهدی (عج) باشند.

خطیب جمعه خمینی شهر افزود: در هفته گذشته سراسر کشور راهپیمایی های گسترده ای برگزار شد و مردم با بصیرت با حضور خود فتنه را کور کردند و حماسه ای دیگر آفریدند و به دشمن نشان دادند که امام، انقلاب و رهبر معظم انقلاب تنها نیستند و این ملت نیز به اهداف خود پشت نکرده است.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد