IMG_7171 - Copy
۱۵:۵۸ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

امام جمعه زرین شهر:

مسئولان جوابگوی خواسته‌های به‌حق مردم باشند

امام‌جمعه زرین‌شهر گفت: تمام مسئولان باید در سطح وسیع نسبت به مشکلات مردم اشرافیت کامل داشته باشند و جوابگوی خواسته‌های به‌حق آنان باشند.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از صدای لنجان، حجت‌الاسلام قاسم باقریان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زرین‌شهر  ضمن بررسی برخی از ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر در کشورمان اظهار کرد: فتنه سال 96 باید به دقت مرود بررسی دستگاه‌های مختلف قرار بگیرد.

امام جمعه زرین‌شهر با تأکید براینکه دشمنان کشورمان همواره به دنبال آن هستند تا با ایجاد موج از نارضایتی مردم درصدد براندازی نظام برآیند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیرشان با مردم قم بسیار زیبا فرمودند که اگر جایی زخمی ایجاد شود مگس‌ها روی آن زخم می‌نشینند، بنابراین باید زخم‌ها را چاره کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید جوابگوی خواسته‌های به‌حق مردم باشند، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ همیشه شاهد اعتراض بوده است و این حق مردم است، چراکه اگر فریاد نزنند کسی صدایشان را نمی‌شنود و برای حل مشکل اقدامی نخواهند کرد.

خطیب نماز جمعه زرین شهر با طرح این سؤال که چرا باید در کوچه بس کوچه‌های اداری مردم را گرفتار مشکلات متعدد کنیم، تصریح کرد: تمام مسئولان باید در سطح وسیع نسبت به مشکلات مردم اشرافیت کامل داشته باشند و جوابگوی خواسته‌های به‌حق آنان باشند.

وی داشتن نگاه سیاسی و جناحی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را خطای بزرگی دانست و یادآور شد: نگاهی کوتاهی برنامه‌های امام علی (ع) به مالک اشتر در نهج‌البلاغه به ما ثابت خواهد کرد که فرمایشات حضرت آقا در همین مسیر است، بنابراین ضروری است تا مسئولان با پرهیز از نگاه جناحی به این رهنمودهای گهربار به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشند.

باقریان با تأکید براینکه یکی از بی‌عدالتی‌های که مسئولان هم به آن توجه ندارند همین افرایش نامتعارف حقوق‌هاست، اظهار کرد: حقوق‌ها که در جامعه یکسان نیست، بنابراین چرا باید با درصد یکسان حقوق‌ها را افزایش بدهند، چراکه در این صورت افرادی مبالغ بالایی به حقوقشان افزوده می‌شود و در مقابل حقوق افرادی تغییر آن‌چنانی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه کسانی که به هر نوعی تریبون در دست دارند به میدان بیایند تا مشکلات و ضعف‌های کشور بازگو و برطرف شود، خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم کسانی را که در اعماق تاریکی‌ها هوشیار بودند، افرادی نظیر شهید نواب صفوی و هم‌رزمان او جزء کسانی بودند که شجاعانه در برای ظلم و بی‌عدالتی ایستادند و این حرکت فدائیان اسلام سرآغازی برای پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

انتهای پیام/ پ