صاحب نیوز

01275514

سپاهان 1 - ذوب آهن 2؛

شیرینی دربی نقش جهان به کام ذوب آهن/ کرانچار ناکام شد

شصت و دومین دربی فوتبال اصفهان با پیروزی ذوب‌آهن در ورزشگاه خانگی سپاهان به پایان رسید.

کدخبر: 829742
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ @ ۱۸:۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال با دیدار جذاب تیم‌ های سپاهان و ذوب‌ آهن عصر امروز در ورزشگاه نقش‌ جهان با حضور ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر تماشاگر برگزار شد.

ابراهیم عالمه، عزت الله پورقاز، مهدی رحیمی (۶۰- سعید آقایی)، سیاوش یزدانی، حسن جعفری (۶۹- حسین پاپی)، میلاد سرلک، رسول نویدکیا (۸۲- ادون حسنی)، مهرداد محمدی، جلال الدین علی محمدی، ساسان انصاری و مهدی شریفی با سرمربیگری زلاتکو کرانچار ترکیب تیم سپاهان را تشکیل دادند.

در طرف دیگر میدان تیم فوتبال ذوب‌ آهن با رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژاد مهدی، میلاد فخرالدینی (۹۰+۴- محمد امینی)، جرج ولسیانی، اکبر ایمانی (۵۸- مهدی رجب زاده)، سیدمحمد ستاری، بختیار رحمانی، سیدمحمدرضا حسینی، حمید بوحمدان، مرتضی تبریزی و سرمربیگری امیر قلعه‌ نویی به میدان آمده بود.

اشکان خورشیدی، محمدرضا ابوالفضلی، فرزاد بهرامی و امید سعید فر تشکیل دهنده کادر داوری دربی اصفهان بودند.

شصت و دومین دربی فوتبال اصفهان

شصت و دومین دربی فوتبال اصفهان در حالی برگزار می‌ شد که هم سپاهان و هم ذوب آهن نیم فصل دوم را خوب آغاز کرده بودند و در این بازی به دنبال ادامه روند رو به رشد خود بودند.

 ابتدای بازی با توجه به سنگینی جو ورزشگاه به سود سپاهان، بازیکنان سپاهان حملات خوبی را در لحظات ابتدایی داشتند.

ذوب‌ آهن در دقیقه 11 و روی غافلگیری مدافعان حریف حمله خوبی را آغاز کرد.

در شرایطی که سپاهان صاحب توپ و میدان بود، شاگردان امیرقلعه نویی روی یک ضدحمله که با رده و بدل شدن چند پاس و در نهایت پاس سیاوش یزدانی همراه شد، موفق شدند با ضربه سر میلاد فخرالدینی به اولین گل بازی دست یابند.

دقیقه 13 ضربه سر سیاوش یزدانی بلافاصله پس از دریافت گل می توانست رقم زننده گل تساوی باشد که توپ با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

ذوب آهن در دقیقه 24 روی یکی دیگر از ضدحملات خود به گل رسید که داور آن را آفساید اعلام کرد.

شوت از راه دور جلال علی محمدی در دقیقه 34  با فاصله کمی از راه دور راهی اوت شد.

سپاهان هرچند در نیمه نخست بهتر بود و چند موقعیت بسیار خطرناک هم روی خلاقیت‌ های فردی بازیکنان ایجاد کرد اما در نیمه دوم در خلق همان موقعیت‌ ها ناکام بود و افت بدنی آن ها مانع ارائه بازی نیمه اول شد.

در سوی دیگر ذوب آهن که با یک دفاع منسجم و منطقی از تک گل خود حفاظت کرده بود در آخرین دقایق بازی هم گل دوم را هم توسط به ثمر رساند تا پیروزی زردها تضمین شود.

شاگردان امیرقلعه نویی در دقیقه 88 روی یک ضدحمله و اشتباه مسلم پورقاز توسط تبریزی در محوطه جریمه تک به تک شدند و این بازیکن هم با یک ضربه بغل پا با پای چپ گل دوم بازی را به ثمر رساند.

در شرایطی که سپاهان امیدی برای تغییر نتیجه و گرفتن امتیاز از این مسابقه نداشت، ساسان انصاری در دقیقه 90 روی خطای حمدی نژاد صاحب یک ضربه پنالتی شد و موفق شد گل هفتم خود را در لیگ هفدهم به ثمر برساند، گلی که برای جبران نتیجه شکست در دربی کافی نبود.

ذوب آهن با این برد ۲۹ امتیازی شد و به رده چهارم جدول صعود کرد، سپاهان هم ۲۰ امتیازی و در رده دوازدهم باقی ماند.

**در مراسم پیش از آغاز بازی، بازیکنان دو تیم با اهدای شاخه گل یاد و خاطره شهید کاظمی و شهید شاهسنایی را گرامی داشتند.

**محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان، محمد سلطان‌ حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و امیرمسعود هراتیان رییس هیئت فوتبال استان با حضور در ورزشگاه نقش‌جهان تماشاگر دربی فوتبال اصفهان هستند.

**نسبت به بازی های گذشته استقبال خوبی از این مسابقه به عمل آمده است.

**همچنین اندک هواداران ذوب‌آهن برای تشویق تیم خود به ورزشگاه نقش‌ جهان آمده‌اند که حدود ۲۰۰ نفر هستند.

**بیشتر عکاسان حاضر در ورزشگاه در نیمه دوم در پشت دروازه ذوب‌ آهن حضور دارند.

**هواداران سپاهان پس از دریافت گل دوم، با شعار «کرانچار حیا کن، سپاهان رو رها کن» نسبت به شکست این تیم واکنش نشان دادند.

**هواداران سپاهان در دقایقی امیر قلعه‌ نویی را تشویق کردند.

**بازیکنان ذوب‌آهن در پایان بازی به سمت هواداران خود رفتند و مورد تشویق آن ها قرار گرفتند.

**ادون حسنی بازیکن آلبانیایی سپاهان که در نیم‌ فصل دوم به این تیم پیوست، بالاخره در دقایق پایانی دربی اصفهان این فرصت را پیدا کرد تا برای سپاهان به میدان برود.

**مرتضی تبریزی از لحاظ آماری بهترین بازیکن میدان بود، گل اول ذوب آهن روی پاس دقیق او به دست آمد و در دقایق پایانی هم خودش از اشتباه پورقاز استفاده کرد و موفق شد گل دوم را به ثمر برساند تا ویژه ترین بازیکن زمین باشد.

انتهای پیام/میدان نیوز/ پ