صاحب نیوز

0006094

استاندار اصفهان مطرح کرد؛

ضرورت انتقال فرهنگ کسب روزی حلال به نسل جدید/ اصناف در انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده ای داشتند

استاندار اصفهان با اشاره به روحیه ی کسب رزق حلالی که در کسبه قدیم وجود داشت، گفت: این روحیه امروز باید از طریق آموزش و فرهنگ سازی به نسل جدید منتقل شود.

کدخبر: 830172
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ @ ۱۷:۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده صبح امروز در دیدار با اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان اصفهان با اشاره به روحیه همکاری و تعاملی که بین اعضای اتاق اصناف استان وجود دارد، اظهار کرد: اعضای اتاق اصناف استان به صورت فعال و جدی مشغول به کار هستند که می تواند برای استان سازنده باشد.

استاندار اصفهان  با بیان اینکه اصناف نقش مهمی در کاهش آمار بیکاری در جامعه دارند، عنوان کرد: همراهی و همکاری اصناف و بازاریان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی بسیار مهم بود و در دوران دفاع مقدس نیز اصناف همراهی و همگامی بسیار خوبی با جبهه ها داشتند.

وی با بیان اینکه اصناف کمترین بار و هزینه را برای دولت ها داشته اند، افزود: ارتباط صنوف با دولت ها همواره زیاد بوده است و با توجه به اینکه حضور مویرگی در سطح جامعه دارند، این تاثیرگذاری می تواند بسیار زیاد باشد.

مهرعلیزاده با اشاره به روحیه ی کسب رزق حلالی که در کسبه قدیم وجود داشت، گفت: این روحیه امروز باید از طریق آموزش و فرهنگ سازی به نسل جدید منتقل شود.

استاندار اصفهان ادامه داد: در جامعه در برخی موارد ناهنجاری هایی دیده می شود که به دلیل عدم مهارت در کار و همچنین کم کاری صورت می گیرد و در این زمینه بازرسی ها بسیار مهم است که با روش های اقناعی تاثیر بیشتری خواهد داشت.

وی حل شدن شمار زیاد پرونده ها در کمیسیون های حل اختلاف را مطلوب دانست و گفت: باید روی چینش افراد در اتحادیه ها و بازرسی ها دقت شود و افرادی را انتخاب کنید که بر روی مسائل اجتماعی دقیق هستند.

انتهای پیام/ن