صفحه اصلی » اجتماعی » گرفتن پروانه از شهردارى قبل از هر کار عمرانی الزامى است/ بر اساس ماده ۱۰۰با تخلفات برخورد خواهد شد

شهردار چادگان؛

گرفتن پروانه از شهردارى قبل از هر کار عمرانی الزامى است/ بر اساس ماده ۱۰۰با تخلفات برخورد خواهد شد

شهردار چادگان، گفت: تخلفات ساختمانی شهر چادگان برای جلوگیری از تخریب منظر شهر در حال شناسایی و بررسی هستند و درخواست بسیاری از شهروندان از ما برخورد قاطع با متخلفان است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، نادر نجاری در گفتگو با خبرنگار این رسانه گفت: تخلف ساختمانی به معنی نقض قوانین و ضوابط شهرسازی، فنی، ایمنی و بهداشتی در احداث ساختمان است.

شهردار چادگان با بیان این که هر ساخت و سازی که در شهر انجام می‌ شود، ملزم به اخذ پروانه ساخت از شهرداری است، افزود: اگر ساختمانی بدون پروانه ساخت و یا مغایر با پروانه اخذ شده باشد غیر مجاز است.

وی تصریح کرد: باید بدانیم سود حاصل از تخلف به نفع هیچ شخصی نیست و نباید آینده و سیمای شهری را با هزینه ای که برای جرائم پرداخت می شود مقایسه کرد.

نجاری با اشاره به تخلفات در کمیسیون ماده 100 اظهار کرد: ماده 100 از سه دیدگاه، رعایت اصول فنی، بهداشتی و شهر سازی بررسی می شود که احکام صادره با توجه محوریت این سه اصل کلی به عنوان پایه نظری صادر می شود.

وی در این خصوص ادامه داد: متخلفان علاوه بر پرداخت میزان جریمه ای که قطعاً باید بپردازند، عوارض های متعلق به پروانه ساختمانی را هم باید پرداخت کنند.

نجاری با بیان این که، بر اساس ماده ۱۰۰ شهردارى، قبل از هر اقدام عمرانى اخذ پروانه از شهردارى الزامى است و هر گونه تعمیر املاک واقع در توسعه‏ ى معابر و طرح ‏هاى تملکى با هماهنگى و مجوز شهردارى باید انجام پذیرد، افزود: حتی به اهالی محترم شهر چادگان توصیه می کنیم، از زمانی که برای خرید پلاک زمین اقدام می کنند، باید از شهرداری در خصوص مشخصات زمین حتما استعلام بگیرند.

وی با اشاره به این که تخلفات ساختمانی شهر چادگان برای جلوگیری از تخریب منظر شهر در حال شناسایی و بررسی هستند، گفت: هم اکنون درخواست بسیاری از شهروندان از ما برخورد قاطع با متخلفان است که برای این تخلفات پرونده، رسیدگی تشکیل شده و به کمیسیون ماده 100 ارجاع خواهند شد.

نجاری تصریح کرد: برخورد با متخلفان از سوی کمیسیون سه نفره ماده 100 شهرداری متشکل از نماینده دادگستری، نماینده وزارت کشور و یک نفر از اعضای شورای شهر، انجام می‌شود.

وی در این خصوص افزود: با توجه به این که مسئولان شهرداری فقط در اجرای حکم نقش دارند، از همشهریان محترم درخواست می کنیم، هیچ گونه ساخت و سازی مغایر با قوانین شهرسازی نداشته باشند.

شهردار چادگان در این باره خاطر نشان کرد: ماده 100 شهرداری برای نظم بخشیدن به شهر سازی و ساخت و سازهای شهری است و اگر برخوردی می شود، فقط برای حفظ چهره شهر، برای آسایش همه مردم است و نمی توان گفت شهرداری به جریمه های حاصل از این مبحث به عنوان درآمد نگاه می کند.

انتهای پیام/چادگان نا/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد