مهرعلیزاده
۰۸:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

استاندار در یکی از مناطق حاشیه اصفهان؛

پیگیری و دستور برای توسعه زیرساخت ها و حل مشکلات محله حصّه/ «حاشیه نشینان» اصفهان باید توانمند شوند

استاندار اصفهان، به همراه معاونان و مدیر منطقه ۱۰ شهرداری و دیگر مسئولان محلی، در نماز جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) محله حصه حضور یافته و به بررسی مشکلات مردم این محله پرداختند.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده، شامگاه شنبه با حضور در محله حصه اصفهان، با تقدیر از فعالیت های شورای اندیشه ورز این محل، خاطر نشان کرد: شایسته است که هر منطقه ای با تشکیل شورا و هیئت امنای محلی مثل محله حصه، پیگیر مشکلات مردم محله خود شود و مطمئنا کمک بزرگی به استان و کشور در رفع مشکلات مردم خواهد شد.

وی افزود: قابل تحسین است که مردم این منطقه با این همه مشکلات فراوان نخبه های زیاد و بنامی  را تحویل جامعه داده اند

استاندار اصفهان بیان کرد: مسئولان قبلی به این محله اهمیت زیادی ندادند و اشتباهاتی هم داشتند که عده ای از مسئولان بدون فکر و تدبیر یک مکان و زمینی را کلنگ زنی کردند و آن را فراموش و رها کردند و دود این بی تدبیری ها در چشم این مردم فهیم رفته است؛ از طرفی هم از مردم درخواست می کنم پیگیر مشکلاتشان باشند چرا که باید حقشان را بگیرند.

محله حصه باید توانمند شود

استاندار گفت: مسئولان فعلی استان باید به حاشیه نشینان اهمیت دهند و حاشیه نشینان و محله حصه باید توانمند شود، در حقیقت باید هر امکاناتی که در مرکز شهر وجود دارد در این محله نیز وجود داشته باشد.

استاندار در حضور مردم منطقه حصه و رئیس کلانتری ۲۶ زینبیه، گفت: همانگونه که در بعضی مناطق تهران با همکاری مردم و بسیج با نیروی انتظامی گشت زنی های شبانه امنیت ایجاد می کنند، در محله حصه نیز کارهایی از این دست انجام خواهد شد و در دو نقطه از حصه کانکس های نیروی انتظامی مستقر می شوند.

مهرعلیزاده، با بیان اینکه سیل مهاجران از استانهای مختلف کشور و کشورهای مختلف به اصفهان از جمله محله حصه سوق پیدا کرده اند اظهارکرد:  اقدامات لازم برای جلوگیری از این سیل مهاجرت را در دستور کار قرار خواهیم داد و آن را کنترل خواهیم کرد.

نصب گیشه بانکی، مشکل اوقاف، بهداشت و ساخت ورزشگاه

مهرعلیزاده با بیان اینکه از مسئولان مربوطه با تماسهای تلفنی خواستار راه اندازی بانک در محله حصه شدم، ادامه داد: حداقل یک گیشه بانک یا شعبه مستقل باید در این محله مستفر شود.

استاندار با بیان اینکه مشکل اوقاف برای مردم حصه یک دغدغه شده است و در دستور پیگیری قرار خواهد گرفت، گفت: باید مشکل سند منازل حصه حل شود و مدارکی که اوقاف بعد از40 سال رو کرده است بررسی شود و بدون گرفتن هزینه ای از مردم حاشیه نشین این مشکل را حل کنیم.

استاندار اصفهان در جمع مردم محله حصه نیز با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تماس گرفت و خواستار بهبود و ارائه خدمات بیشتر در بخش بهداشت این منطقه شد.

مهرعلیزاده با توجه به نخبگان ورزشی، که در این محله وجود دارد ساخت ورزشگاهی در حصه را در دستور کار قرار داد و گفت: ما توقع ورزشگاه چند هزار نفری نداریم ولی باید ورزشگاهی متناسب این محله در حد مناطق دیگر احداث شود.

بیان مشکلات مواصلاتی مناطق حصه و جلوان

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان سپس، با بیان اینکه اهالی محله جلوان هم با مشکلات زیادی روبرو هستند و هیچگونه راه ارتباطی و مواصلاتی با مرکز شهر ندارند گفت: مسیر ورودی جلوان و حصه از سمت خیابان عاشق اصفهانی که خارج از محدوده شهرداری و در حوزه استحفاظی قرار گرفته بسیار خطرناک است و تا بحال چندین نفر کشته و مجروح شده اند.

شمس افزود: خواستار پیگیری وضعیت بد این مسیر مواصلاتی به جلوان و حصه شمالی هستیم و باید امنیت این مردم ایجاد شود.

اهالی محله حصه همچنین، پرداخت هزینه نصب انشعاب فاضلاب، بر روی قبض آب را از استاندار درخواست کردند و استاندار در دستور پیگیری قرار داد.

روستا محله حصه، در دهستان قهاب شمالی اصفهان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰٬۹۴۲ نفر (۲٬۶۵۲خانوار) بوده‌است.

 

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ پ