6973952_924
۱۱:۳۶ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

افزایش ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در اصفهان/ هوا در مرز ناسالم است

۹ ایستگاه پایش و سنجش آلودگی هوا در کلانشهر اصفهان، در حالی نصب شد که کیفیت هوای امروز اصفهان باز هم به سمت ناسالم شدن می رود.

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای شهرداری اصفهان با اعلام این خبر، افزود: این ایستگاه ها به منظور سنجش آلودگی هوا و ارائه آمار دقیقی از میزان گازهای آلاینده، ذرات معلق و میانگین شاخص کیفیت هوای نصب و راه اندازی شد و در مجموع به 16 ایستگاه رسید.
ابوالفضل خسروی هزینه خریداری و راه اندازی این ایستگاه ها را بیش از 50میلیارد ریال برشمرد و اضافه کرد: این ایستگاه‌ها با نظر کارشناسان محیط زیست در میدان انقلاب اسلامی، خیابان کاوه، ورزشگاه‌های کردآباد و میثاق، شهرداری‌های مناطق ۹ و ۱۱ ، خدمات شهری منطقه شش، میدان باقوشخانه و میدان نقش جهان جانمایی شده است.
بر همین اساس، با افزایش میزان آلاینده ها در کلانشهر اصفهان، در روز شنبه، آلودگی هوا به مرز ناسالم برای عموم رسیده و میانگین کیفیت هوای این کلانشهر در 24 ساعت گذشته منتهی به هفت صبح به 149 AQI رسیده است.

براساس سنجش ایستگاه های مراقبت دایم، شاخص کیفی هوا در میدان احمد آباد با 159، خیابان استانداری 160 ، خیابان دانشگاه 156 و چهارباغ خواجو با 153 AQI ناسالم برای عموم ثبت شده است.

همچنین وضع کیفی هوا در خیابان های پروین 137،رودکی 136 و بزرگراه شهید خرازی با 145 AQI برای گروه های حساس ناسالم است.

وضع کیفی هوا در خمینی شهر با 158 AQI برای عموم و مبارکه با 111 AQI برای گروه های حساس ناسالم است.

بر اساس شاخص کیفی هوا، این شاخص از 0 تا 50هوای پاک،51تا 100هوای سالم، 101 تا 150ناسالم برای گروه های حساس،151 تا 200 ناسالم برای عموم است.

طبق اعلام استانداری اصفهان و به دلیل افزایش آلاینده ها، مدارس در نواحی شش گانه شهر اصفهان، مدارس استثنایی، مهد‌های کودک، مراکز توانبخشی، و مناطق آموزش و پرورش زرین شهر، فولادشهر، مبارکه، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، فلاورجان، پیربکران و برخوار تعطیل است.

انتهای پیام/ ت.ت