صفحه اصلی » مقاومت » کلید حل مشکلات تلاش جهادگونه در علم و اقتصاد است/ جهادگران واقعی را به نسل جدید معرفی کنیم

لزوم استفاده از هویت دارالشهدا برای پیشرفت؛

کلید حل مشکلات تلاش جهادگونه در علم و اقتصاد است/ جهادگران واقعی را به نسل جدید معرفی کنیم

کلید حل مشکلات کشور احیای روحیه اخلاص و تلاش جهادگونه در تمام عرصه ها، به ویژه علم و اقتصاد است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۹ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

صاحب نیوز– مهدی مولایی/ گذشته یکی از مهمترین معیارها برای تعیین و شناخت هویت و غنای فرهنگی جوامع است. جامعه آران و بیدگل با نام و تاریخ دفاع مقدس عجین شده است؛ تاریخی که نه برای این شهر، بلکه برای کل کشور و جهان مهم بوده است. هر ملت، جامعه یا فردی که در این میدان شرکت کرد و ایستاد، پیروز شد و هر کس به بهانه‌های واهی از ایستادگی در برابر ظلم شانه خالی کرد، بازنده شد.

هویت شهر ما

بررسی تاریخ دفاع مقدس در آران و بیدگل نشان از صداقت و ایستادگی مردم و دلاورمردان غیور این شهر دارد، دلاورانی که با تمام دارایی خود پای به عرصه جبهه و دفاع نهادند و ضمن دفاع از آرمانها و ارزش‌های اسلامی-ایرانی، هویت و تاریخ این شهر را ساختند.

لقب “دارالشهدا” به سهولت به دست نیامده است. این لقب در واقع هویت شهر ما محسوب می شود که به واسطه رشادت و جان‌فشانی بیش از ۷۰۰ شهید و هزاران رزمنده و آزاده به دست آمده است.

راهکاری برای حفظ هویت

حفظ هویت واقعی شهرستان آران و بیدگل، به نگاهی همه جانبه و برنامه ریزی کاملی نیازمند است که تمام اقشار مختلف در آن سهیم باشند.

اولا رزمندگان و دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس، کسانی که در جبهه حضور داشته و از نزدیک شاهد رویدادها و حال و هوای آن روزگار بوده اند، باید خاطرات و وقایع آن هشت سال را بیان کنند تا عبرت‌ها و درس‌های لازم برای این دوره از درونِ این هویتِ باعظمت به دست آید. با داشتن گنجینه عظیمی همچون دفاع مقدس به ذخایر دیگر نیازی نخواهیم داشت، به شرطی که رزمندگان عزیز این ذخایر را عیان کنند. در واقع همان گونه که مقام معظم رهبری بارها اشاره کرده اند، دفاع مقدس گنجی است که هنوز به ارزش آن پی نبرده ایم و نتوانسته ایم آن طور که باید، از آن بهره ببریم.

ثانیا نسلی که بعد از جنگ به دنیا آمده است (اعم از کسبه، دانش‌آموز، دانشجو و…) وظیفه دارد در درجه اول در برابر این رشادت‌ها و دلاوری‌ها سر تعظیم و احترام فرود آورد، زیرا رزمندگان عزیز در راستای تعظیم شعائر الهی و دفاع از میهن پا به عرصه جبهه نهادند و این امر در هر آیین و مکتبی ارزشمند و گرانبهاست.

وظیفه مهم تر این نسل آن است که از نسل گذشته بخواهند درس‌ها و عبرت‌های این گنجینه تمام نشدنی را بیان کنند تا با درس گرفتن از عبرت‌های آن و با روحیه جهادی، رشادت‌ها و دلاوری‌های نسل گذشته را اکنون در عرصه علم و اقتصاد به کار گیرند. زیرا بدون فعالیت جهادگونه در این عرصه ها نمی توان پیشرفتی کسب کرد. دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد جهاد علمی و اقتصادی، دقیقا همین موضوع است.

کلید حل مشکلات

ما در حال حاضر هم تاریخی گران بها در اختیار داریم که نمونه های جهاد و اخلاص را به خوبی در اختیار نسل جوان قرار می دهد. اگر رشادت های جوانان گذشته که در سنگرهای مبارزه به نبرد با دشمن مشغول بوده اند، برای نسل حاضر به خوبی تبیین شود، آنان راه را روشن خواهند یافت و با طیب خاطر در عرصه هایی که نیاز امروز کشور است، به جهاد و مبارزه خواهند پرداخت.

کلید حل مشکلات کشور احیای روحیه اخلاص و ایمان و تلاش جهادگونه‌ در تمامی عرصه‌ها به ویژه دو عرصه علم و اقتصاد است و معرفی الگوهای زنده ایثار و شهادت که در جامعه و شهرستان ما زندگی می کنند، یکی از راه های سهل الوصول برای دستیابی به این هدف به شمار می رود.

انتهای پیام/ خطب شکن/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!