shah-raft
۰۸:۰۹ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

گفتگو با مبارز انقلابی؛

مردم انقلاب کردند تا اسلام باقی بماند/ شاه با خفّت فرار کرد

اگر شاه ترسو نبود می ایستاد و به مطالبات مردم پاسخ می داد نه اینکه با خفت فرار کند. پسر چنین شخصی چه اعتباری پیش چشم مردم دارد؟ اینکه آمریکا ما را مدام تهدید می کند چون می خواهد که کشور ما مستعمره باشد و ذخایر ما را به غارت ببرند…

صاحب نیوز نفیسه قاسمی/ کسانی که به ظاهر دم از وطن پرستی می زنند و می گویند: شاه با قدرت پیش می رفت و ممکلت را به سمت جهانی شدن می برد و با یک خدا بیامرزی آخرت ویرانش را آباد می کنند! گویا تاریخ را ورق نزده اند و خبر ندارند که این شاه بخشنده و عاشق وطن، یک شب تصمیم گرفت و بحرین را از ایران جدا کرد و دیگر خبری از آن سرزمین مادری هم نگرفت.

قطعاً اگر در زمان جنگ بر کشور حکومت می کرد، تنها تهران را برای خاندان سلطنتی برمی داشت و بقیه کشور را به عراق هدیه می کرد. زمان براندازی رژیم با خفت و خواری بسیاری از اموال بیت المال را با خود به خارج از کشور برد که بقیه عمر را با فرزندانش راحت زندگی کند.

چند مدت گذشته مردم بخاطر مطالبه به حق خود اعتراض کردند و عده ای ضد نظام و انقلاب با آنها یکدست شدند که به این نظام آسیب بزنند اما زمانیکه مردم به این نیرنگ دشمن پی بردند، یک پارچه شدند و به خیابانها آمدند و نشان دادند که تا همیشه پاسدار خون شهدا هستند.

به مناسبت 26 دی روز فرار شاه ملعون، با عبدالحسین لباف قاسمی به گفتگو نشستیم. او یک مرد انقلابی است که چندین بار توسط ساواک دستگیر و شکنجه شد و بعد از پیروزی انقلاب و شروع جنگ به جبهه ها رفت. لباف قاسمی اکنون بازنشسته است.

***

ندای اصفهان: چرا مردم تصمیم گرفتند که انقلاب کنند؛ مگر در زمان شاه همه چیز خوب نبود؟

عبدالحسین لباف قاسمی: این حرفها صحت ندارد، در زمان رژیم طاغوت ایران جولانگاه آمریکایی ها بود. زنها آرامش و آسایش الان را نداشتند. بی عدالتی بیداد می کرد. مملکت بی قانون بود. سرکرده های شاه هر طور دلشان می خواست به مال و ناموس مردم تعرض می کردند.

سال 42  زمانی که امام خمینی (ره) سخنرانی تندی در مورد رژیم انجام دادند، استارت انقلاب زده شد. اگر شاه جرئت داشت و توانایی حکومت داشت وابسته به کشورهای خارجی نبود که آنها را حمایت کند و به راحتی ذخایر ایران را به باد فنا نمی داد. عده ای شاه دوستان و کسانی که باعث تحریک مردم در اغتشاشات اخیر شدند، خواهان برگشت پسر شاه بودند. یکی نیست به آنها بگوید اگر شاه ترسو نبود می ایستاد و به مطالبات مردم پاسخ می داد نه اینکه با خفت فرار کند. پسر چنین شخصی چه اعتباری پیش چشم مردم دارد که منتظر او باشند؟ اینکه آمریکا ما را مدام تهدید می کند چون می خواهد که کشور ما مستعمره باشد و ذخایر ما را به غارت ببرند.

انقلاب که پیروز شد آیا امام راحل فرمودند: «آب و برق رایگان می شود»؟ چرا این مسئله تحقق پیدا نکرد؟

– اصل این سخن مال بازرگان است. صحبت حضرت امام (ره) به این منظور بود که ما تلاش می کنیم که برای مردم آرامش و راحتی را فراهم کنیم علاوه بر آن آخرت را هم می خواهیم آباد کنیم. امروزه جامعه نسبت به چهل سال گذشته پیشرفت داشته است. نمی توان این موضوع را نادیده گرفت اما متاسفانه اگر این صحبت هنوز تحقق پیدا نکرده است، به دلیل موانع داخلی و خارجی است که اجازه نمی دهند.

دشمن در خارج می خواهد با سم پاشی و خرابکاری جنگ داخلی ایجاد کند و مملکت را در اختیار بگیرند و در داخل نیز جاسوسان و اختلاس گرها نمی گذارند جامعه به ثبات برسد.

آقای فخرالدین حجازی بعد از انقلاب سخنرانی کردند و گفتند: «شما می خواستید بیدار نشوید حالا که بیدار شدید نباید بخوابید.»

بحثی که مقام معظم رهبری در مورد عوامل داخلی به آن اشاره فرمودند: «نفوذی ها، یک سم مهلکی است ما نباید از نفوذی ها داخلی ضربه بخوریم.» صحبتی که ایشان انجام دادند مربوط به همین عناصر داخلی است. در سخنرانی دیگر ایشان به مسئله خواص و عوام اشاره کردند: «یک عده خواص اهل باطل هستند و یک عده هم خواص اهل حق هستند که باید بیدار باشند و فریب دشمن را نخورند. عوام هم به اینها نگاه می کنند.»

الان مسئله ای که مطرح است، بحث بصیرت و آگاهی است که مقام معظم رهبری مدام بر آن تاکید دارند که در این خصوص فرمودند: «آگاهی مداوم بدهید به بسیجی ها، پاسداران، تا وقتی که موج ایجاد می شود سرگردان نباشند.»

منظور از موج مسائل سیاسی است؛ مثل انتخابات که ما بیشترین ضربه را از انتخابات می خوریم. اگر قدرت تشخیص نداشته باشیم که خائن را از صالح تشخیص دهیم، حرکت رو به جلو نخواهیم داشت.

هدف امام خمینی (ره) از انقلاب این بود که پرچم را به دست امام زمان (عج) بدهیم. از روایات و کتاب های معتبر بر می آید که انقلاب اسلامی ما به انقلاب امام زمان (عج) متصل است. زمانی که آقا امام زمان ظهور کنند دنیا پُر از عدل و داد می شود. قیام که کند ظلم و بی عدالتی را ریشه کن خواهد کرد. این شاهی است که دنیا چشم به راه اوست.

 عده ای می گویند پیش از انقلاب کسی که می خواست عیاشی کند به کاباره می رفت و کسی که می خواست نماز بخواند به مسجد می رفت و این چیز خوبی است و عده از روی شکم سیری انقلاب کردند. نظر شما راجع به این مسئله چیست؟

– باید ببینیم این افراد با چه دیدگاهی نگاه می کنند؛ ملاک خوشبختی اسلام است. پیامبر اسلام فرموده اند: «تمام مسلمانها با هم شریک هستند.» مثل ساختمانی که اگر یک آجر آن پوسیده و خراب شد ساختمان در معرض خطر سقوط است.

بارها این آیه شریف قرآن را شنیده ایم: «همه از خداییم و به سوی خدا باز می گردیم.» در این مسیر آیین نامه و دستورالعمل به نام قرآن در اختیار ماست که کج نرویم. تنها روحانیون می توانند این آیین نامه را تفسیر کنند. امام زمان (ع) فرموده اند: «بعد از اینکه غیبت کبری شروع می شود دستور می دهم بعد از ما به روات حدیث مراجعه کنید.» اینجا منظور از روات حدیث، همان علما و مراجع تقلید هستند.

این آیه شریف مصداق قبل از انقلاب بود. عده قلیلی به مساجد می رفتند آن هم بصورت مخفیانه که کسی آنها را نبیند. اسلام علنی نبود، حکومت طاغوتی بود و مردم ترس داشتند و توانایی این را هم نداشتند که در مقابل رژیم قدعلم کنند. اما بر عکس فساد و فحشا علنی بود. نمی گویم الان فساد نیست؛ بله فساد هست اما نه به شدت آن دوران، مردم انقلاب کردند که اسلام باقی بماند.

زمانی که امام خمینی (ره) طلبه ای جوان بودند، علما و عرفای آن زمان می گفتند که سید روح الله یک انسان معمولی نیست؛ او اسلام را زنده خواهد کرد.

اگر مردم دغدغه اسلام و دین را دارند باید پیرو ولایت فقیه باشند و سخنرانی های مقام معظم رهبری را دنبال کنند. سعادت و خوشبختی در پیروی از نائب امام الزمان است. این دنیا فانی است.

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ م.ت