صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » دود عدم پرداخت سهم شهرداری دهاقان به کتابخانه ها به چشم مردم می رود

سرپرست کتابخانه های دهاقان:

دود عدم پرداخت سهم شهرداری دهاقان به کتابخانه ها به چشم مردم می رود

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دهاقان، گفت: شهرداری موظف است نیمه هر ماه نیم درصد درآمد خود را به حساب انجمن کتابخانه ها واریز کند، ولی امسال همان مقدار اندک هم پرداخت نشده و باعث ضررهای بسیاری به کتابخوانان و مردم شهر شده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ زیبا وفادار در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، با اشاره به برنامه هایی که در یکسال گذشته در حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار شده است، افزود: نشست کتابخوان کتابخانه ای در تمام کتابخانه های شهرستان بصورت ماهیانه برگزار می شود و اعضا نیز در آن شرکت می کنند.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دهاقان، خاطرنشان کرد: نشست کتابخوان مدرسه ای با همکاری آموزش و پرورش در مدارس با حضور معلمان، دانش آموزان و کتابداران تاکنون در ۱۳مدرسه اجرا شده و سعی ما بر اینست که این برنامه تا آخر سال تحصیلی در همه مدارس اجرایی شود.

وی همچنین از برگزاری کلاس های قصه گویی، کتابخوانی و  داستان نویسی ویژه کودکان خبر داد و گفت: این کلاس ها بصورت مستمر هر پنجشنبه پذیرای کودکان علاقمند به کتاب و کتابخوانی است.

وفادار افزود: از جمله برنامه هایی که توسط کتابخانه های شهرستان انجام می شود می توان به برگزاری نمایشگاه های کتاب به مناسبت های مذهبی از کتابهای موجود در کتابخانه ها، برگزاری جشن های مذهبی، جلسات رونمایی و نقد کتاب، مسابقه های کتابخوانی مکتوب و اینترنتی، همچنین همایش سرچشمه اسرا ر نشست کتابخوان شهرستان و رونمایی ۱۶جلد کتاب اشاره کرد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دهاقان همچنین از برگزاری مسابقه جشنواره رضوی برای دومین بار در تابستان امسال خبر داد و تصریح کرد: مسابقه جشنواره رضوی در شهرستان دهاقان با استقبال خوبی روبرو شد بطوری که یک نفر برنده ملی داشتیم.

وی تعداد نیروهای کتابدار در شهرستان را هشت نفر دانست، که از این تعداد شامل یک نفر آقا  و هفت نفر خانم هستند.

وفادار با اشاره به بالا بودن هزینه های جاری کتابخانه های شهرستان افزود: هزینه های جاری کتابخانه ها از قبیل تلفن، برق، گاز، نظافت کتابخانه ها، لوازم اداری و اجرای برنامه های فرهنگی همگی از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها تأمین می شود و شهرداری موظف است نیمه هر ماه نیم درصد درآمد خود را به حساب انجمن کتابخانه ها واریز کند تا صرف هزینه های جاری شود.

به گفته وی، متأسفانه شهرداری دهاقان چند سالی است مقداری ناچیز به عنوان نیم درصد پرداخت می کرده و امسال همان مقدار اندک را هم پرداخت نکرده است و به بهانه های مختلف قانون را دور می زند.

وی اظهار کرد: این کار ضرر زیادی به کتابخانه ها زده و در واقع دود آن به چشم کتابخوانان و مردم شهر وارد می شود.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار /گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد