صفحه اصلی » مذهبی » سومین جشنواره مسابقات مهر غدیر با هدف ترویج اندیشه و سیره علوی برگزار می شود

با مشارکت هزار و 500 مدرسه آموزش و پرورش استان:

سومین جشنواره مسابقات مهر غدیر با هدف ترویج اندیشه و سیره علوی برگزار می شود

جشنواره مسابقات مهر غدیر برای سومین سال متوالی با هدف اصلی بحث احیای اندیشه و سیره علوی ویژه دانش آموزان برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مجتبی کریمی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سومین جشنواره مسابقات مهر غدیر دانش آموزی برگزار می شود.

دبیر جشنواره مسابقات مهر غدیر بیان کرد: امسال سومین سالی  است که مسابقات در قالب جشنواره  برگزار می شود، هدف اصلی ما در برپایی چنین برنامه ای، بحث احیای اندیشه وسیره علوی است.

وی ابراز کرد:سعی کرده ایم تحقق این هدف را در قالب نوینی که دانش آموزان دبستانی و دبیرستانی با آن ارتباط بگیرند و به دور از کلیشه های گذشته برگزار کنیم، به نحوی که دانش آموزان به درک خوبی از حضرت علی(ع) برسند.

کریمی با بیان این مطلب که سال94حدود 3هزار و 850 نفر در این مسابقه شرکت کردند گفت: سال 95 این تعداد به هفت هزار نفر رسید، برای امسال پیش بینی کرده ایم بیش از 15 هزارنفر شرکت کنند.

جشنواره مسابقات مهر غدیر اظهار کرد: آموزش وپرورش همکاری بسیارخوبی با جشنواره داشته، در این جلسات سیر برنامه مطرح می شود و مربیان پرورشی در مدارس شروع به کار می کنند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره که سال 94 فقط در شهر اصفهان بوده است، اعلام کرد: در سال 95 تقریبا میزان مشارکت در نواحی 6گانه شهر اصفهان و مناطق استان اصفهان مشارکت یکسانی بود واین اتفاق خوبی است که مابتوانیم باتوجه به امکانات خود این برنامه رابرگزار کنیم.

دبیر جشنواره خبر داد: براساس اخرین آمار تا کنون یک هزار و 500 مدرسه برای برگزاری چنین مسابقه ای اعلام همکاری کرده اند، در سال گذشته هفت هزار اثر با محوریت سیره و اندیشه علوی در نمایشگاهی در معرض بازدید دانش آموزان قرار گرفت که بازخوانی غدیر یکی از موضوعات بود.

انتهای پیام/مباحث/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − دوازده =