صاحب نیوز

ولایت فقیه 1

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مطرح کرد:

ولایت‌فقیه مبنای اساسی اسلام بویژه در قرائت شیعی است/ انقلاب اسلامی ثمره ولایت

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان: گفت: انقلاب اسلامی و نظام سیاسی حاکم بر جامعه ما با تمام ابعاد آن، ثمره ولایت‌فقیه است اما برخی تصور می‌کنند ولایت‌فقیه مولود انقلاب اسلامی است که این‌یک خطای فکری است.

کدخبر: 831561
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ @ ۰۹:۵۰


به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قطبی، صبح امروز در آیین گشایش سلسله سمینارهای علمی ولایت‌فقیه در سالن اهل‌بیت اصفهان، با گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان حادثه نفت‌کش سانچی، اظهار کرد: مباحث متعددی در رابطه با ولایت‌فقیه وجود دارد که دانشمندان و اندیشمندان در این خصوص صحبت‌های زیادی کرده‌اند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان، با اشاره به لزوم حضور مبلغان و استادان حاضر در این برنامه در تمامی پنج سمینار علمی، گفت: ولایت‌فقیه جزء مبنای اساسی اسلام به‌ویژه قرائت شیعی است.

وی با بیان اینکه این آیین برای تبدیل‌شدن به تمدن استوار نیازمند عناصر مختلفی است، اظهار کرد: قوام درونی دین یا مکتب، ساختارهای فکری، اندیشه‌ای و معرفتی که برای هدایت بشر ارائه می‌شود هر چه دقیق و منطقی‌تر باشد ضریب توسعه و تعمیق آن را بالاتر می‌برد.

حجت‌الاسلام قطبی با بیان اینکه اسلام با ویژگی‌هایی که دارد دارای اندیشه‌های عمیق و استوار است، گفت: وحدانیت، جامعیت و مرجعیت از ابعاد دین اسلام است، آن‌چنان‌که تعالیم بدون مداخله بشر مستقیم از سوی خداوند برای بشر فرستاده‌شده است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان خاطرنشان کرد: برخی ادیان دستخوش انحرافات شدند ولی دین مبین اسلام استوار و بدون تحریف باقی‌مانده است.

وی با بیان اینکه اسلام به‌تمامی ابعاد مورد نیاز بشر پرداخته است،‌ گفت: منظومه و مجموعه موارد باعث شده تا اسلام از قوام درونی نسبت به همه ادیان بالاتر و برتر است.

حجت‌الاسلام قطبی تأکید کرد: بیان و تبیین حکیم و عالمانه یک دین قوی و استوار باید درست به جامعه عرضه شود و تبیین درستی برای آن اتفاق بیفتد؛‌ اسلام برای تبیین و عرضه خود به بشریت از روش‌های متعددی ازجمله متن قرآن، علمی و بیان عملی استفاده کرده است.

وی صیانت مقتدرانه را از دیگر عناصر یک مکتب برای تبدیل به تمدنی استواری عنوان کرد و افزود: دین، آیین و مکتبی به ثبات و تبدیل به تمدنی استوار می‌شود که دارای پیروانی مقاوم و پایدار باشد.

حجت‌الاسلام قطبی با بیان اینکه کسی که معتقد به دین خود باشد برای حفظ آن با تمام وجود وارد میدان شده و جان خود را نیز تقدیم می‌کند، اظهار کرد: دین‌های دیگر اقتصاد و حاکمیت جامعه خود را از جای دیگر می گیرند و شاید فقط در حوزه معنویت به دین خود مراجعه می کنند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان، گفت: امروز به لطف خدا اسلام را با تمام ویژگی‌های آن دین برتر می‌دانیم.

حجت‌الاسلام قطبی با بیان اینکه، انقلاب اسلامی و نظام سیاسی حاکم بر جامعه ما با تمام ابعاد آن، ثمره ولایت‌فقیه است، افزود: ولایت‌فقیه بر خواسته از اندیشه معرفتی است برخی تصور می‌کنند ولایت‌فقیه مولود انقلاب اسلامی است که این‌یک خطای فکری است.

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ پ