صفحه اصلی » مذهبی » نماز برای طلب باران در کاشان

همه ذکر باران بگیریم؛

نماز برای طلب باران در کاشان

مردم کاشان می خواهند در این سال های پول و برج و اینترنت، یک حرکت توحیدی را تجربه کنند. پس همه مردم، تمام قد به احترام این حرکت بایستند و ذکر باران بگیرند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

صاحب نیوز– سید مهدی سیدی/ قرار است جمعه این هفته، مردم کاشان به امامت آیت الله نمازی، به مصلای کاشان رفته و نماز باران بخوانند. این روزها مصیبت بی آبی و قهر آسمان، گریبانگیر ما شده است. بحران آب، مسأله قرن است و در آینده، مرگبارترین نزاع های بین المللی بر سر تصاحب آب، شکل خواهد گرفت. ایران در سال های تنش آبی، گرفتار شده است و در همین ۲۰۱۸، یک میلیارد نفر از مردم دنیا، به آب سالم و بهداشتی دسترسی نداشته و در فقر مطلق به سر می برند.
در این معنا تردیدی وجود ندارد که ایران و به ویژه مناطق کویری آن، باید برای تهدید کم آبی، فکرهای مهندسی و علمی مهمی انجام بدهد، اما نمی شود از یک معنای مؤمنانه دیگر نیز غفلت کرد: اینکه خداوند است که باران را بر مردم نازل می کند و اگر بر گناه مردم خشم بگیرد، آنان را از عمومی ترین نعمت های خود، مثل آب و هوا و امنیت، محروم خواهد ساخت.
نماز باران فارغ از نتیجه آن، یک تلاش مؤمنانه و تضرع خاشعانه است که توحید را به یاد مردم می آورد. اینکه نسل انسان باور کند قادر مطلق خداست و همه چیز به خواست و اراده اوست.
حال، مردم کاشان می خواهند در این سال های پول و برج و اینترنت، یک حرکت توحیدی را تجربه کنند. پس همه مردم، تمام قد به احترام این حرکت بایستند و ذکر باران بگیرند. نویسنده ها بنویسند؛ گوینده ها منبرها را از این اقدام پر کنند؛ سیاستمداران به روی این رفتار مؤمنانه، آغوش بگشایند؛ مدارس و معلمان، فرزندان ما را با این مفهوم توحیدی، صلح دهند و اهالی رسانه و خبر، این خداباوری را با پژواک زیاد، منعکس کنند؛ و صد البته برای روزهایی حداقل کوتاه، اراجیف گویان، لب فروبندند و از مسخره کردن باورها و حقیقت ها، خودداری کنند.
این حرکت، حتی اگر به ریزش باران خدا، ختم نشود، باز ما را مؤمن تر می کند؛ گرچه باور داریم خدای هستی بخش، رحمتش را از ما دریغ نخواهد کرد. فقط همگان به دعا برخیزیم و به حقانیت دعاهای خود ایمان بیاوریم. اگر می توانیم روزه بگیریم، به نفع باران حرف بزنیم، کودکان را در این عطشناکی شهر همراه کنیم و قدری از حجم و تکرار گناهان و غفلت ها بکاهیم.
و اما یک چیز دیگر: چتر بردن به هنگام نماز آیات، چیز شگفتی است. خوشا به احوال آنان که به قدرت دعای جمعیت باور دارند و آماده خیس شدن زیر آسمان خشک کویرند.

انتهای پیام/ کاشان اول/ ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد