صاحب نیوز را در پیام رسان سروش دنبال کنید
xIMG_20171022_222129.jpg.pagespeed.ic.4GoCx4dxBl
۱۷:۲۰ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

فرماندار برخوار خبرداد؛

راه اندازی نیروگاه بیوگاز در برخوار برای استفاده از کود تولیدی واحدهای دامپروری

فرماندار برخوار با اشاره به راه اندازی نیروگاه بیوگاز در برخوار برای استفاده از کود تولیدی واحدهای دامپروری، گفت: ۶۵ واحد صنعتی و نیمه صنعتی و ۷۰۰ واحد کوچک سنتی در شهرستان برخوار فعالیت دارند که در زمینه زیست محیطی با ملاحظاتی روبه رو هستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ اولین جلسه هماهنگی اجرای طرح نیروگاه بیوگاز از فاضلاب و کود تولیدی واحدهای دامپروری شهرستان توسط شرکت تعاونی وحدت ظهر امروز با حضور نمایندگان این شرکت، مدیران کل جهاد کشاورزی،‌ تعاون روستایی و محیط زیست استان به ریاست فرماندار برخوار تشکیل شد.

فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به موقعیت ارتباطی و اقتصادی شهرستان از حوزه دامپروری به عنوان یکی از مزیت های نسبی موجود نام برد و اظهار کرد: ‌۶۵ واحد صنعتی و نیمه صنعتی و ۷۰۰ واحد کوچک سنتی در شهرستان برخوار فعالیت دارند که در زمینه زیست محیطی با ملاحظاتی روبه رو هستند.
اسفندار تاجمیری با اشاره به افزایش روزافزون پسماند ها  و ساخت نیروگاه بیوگاز برای تولید گاز برای بهره برداری از پسماند های حیوانی در تعدادی از کشورها اشاره کرد و به برخی کاربردها و فواید این طرح ها از جمله تولید انرژی تجدیدشونده در افزایش کیفیت هوا،‌ محیط بهداشتی سالم،‌ کاهش بوهای نامطبوع و جلوگیری از آلودگی خاک و آب اشاره کرد.
وی در ادامه خواستار توجه اعضاء شرکت تعاونی به اقتصادی بودن طرح و حل مشکلات زیست محیطی دامداری ها پس از اجرای این طرح و همچنین همکاری و تسریع دستگاه های اجرایی در تمهید مقدمات و اجرای این طرح شد.
نمایندگان شرکت تعاونی وحدت در این جلسه طرح مطالعاتی مورد نظر را برای حاضران تشریح و پس از اظهار نظر مدیران استانی و شهرستاتی شرکت کننده و تبادل نظر لازم؛ مقرر شد یک واحد بیوگاز برای استفاده از ۵۰۰ تن کود تولیدی روزانه واحدهای دامپروری در شهرستان جانمایی و با مساعدت دستگاه های اجرایی و نظارتی راه اندازی شود.
انتهای پیام/چشم برخوار
دیدگاه شما
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط شبکه اطلاع رسانی صاحب نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد