صفحه اصلی » اجتماعی » مشکلات اجتماعی و مالی سد راه آموزش و پرورش است

فرماندار اردستان:

مشکلات اجتماعی و مالی سد راه آموزش و پرورش است

فرماندار اردستان، گفت: آموزش و پرورش دارای مشکلات اساسی همچون مشکلات اجتماعی و منابع مالی بوده که این ها همه سد راه این مجموعه است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ پیش از ظهر امروز علیرضا غیور در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری اردستان اظهار کرد: مسائل و تنگناهایی که نظام آموزشی با آن روبرو می شود با استفاده از امکانات منطقه ای قابل برطرف شدن است.

وی افزود: پیگیری مسائل آموزش و پرورش که از بالا به پایین ابلاغ شده و دارای مشکلاتی خواهد بود با بررسی در اینگونه جلسات قابل رفع است.

فرماندار اردستان گفت: تحولی اگر قرار باشد در آموزش و پرورش و نظام آموزشی اتفاق بیفتد باید از همین جلسه های سطح پایین شکل گرفته و تحول آن در سطح کشور قابل لمس باشد.

غیور با بیان اینکه باید با مشارکت در نهاد سازی محلی را در صدر برنامه ها و فعالیت هایمان قرار دهیم، تصریح کرد: آموزش و پرورش در این خصوص نیازمند کار کارشناسی بوده که در این زمینه باید اقدام کند.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش دارای مشکلات اساسی همچون مشکلات اجتماعی، منابع مالی بوده که اینها همه سد راه این مجموعه است.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات سال 97 که در لایحه بودجه برآورد شده کمبود منابع مالی در حوزه آموزش و پرورش خواهد بود که یکی از مواردی که باید توجه کرد همین موضوع است.

غیور تصریح کرد: آموزش و پرورش مکلف خواهد شد تا در سال آینده در خصوص منابع مالی خود تصمیمات و جلساتی را برگزار و نسبت به کسری منابع مالی خود اقدام کند.

وی همچنین اشاره کرد: نتایجی که در کنکور اتفاق می افتد حاصل و نتایج مجموعه آموزش و پرورش بوده، لذا نمی توان گفت این موفقیت نتیجه یک قسمت خاصی بوده است.

فرماندار اردستان یادآوری کرد: توجیه خانواده ها بمنظور خود باوری دانش آموزان با توجه به ظرفیتهایی که در دانش آموزان این منطقه وجود دارد می تواند یکی از راه های مهم برتری در کنکور سال آینده باشد.

انتهای پیام/صبح اردستان

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد