صفحه اصلی » سیاسی » خانواده زیر بنای و اساس یک جامعه است/ حادثه دیدگان کشتی نفتکش سانچی، مجاهدان اقتصاد کشور هستند

امام جمعه چادگان:

خانواده زیر بنای و اساس یک جامعه است/ حادثه دیدگان کشتی نفتکش سانچی، مجاهدان اقتصاد کشور هستند

امام جمعه چادگان گفت: خانواده زیر بنای و اساس یک جامعه است؛ اگر اساس یک جامعه نابود شود، به دنبال آن همه چیز از بین می رود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

به گزارش صاحب نیوز حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: انبیاء الهی برای ساخت انسان مبعوث شده اند و انسان باید از هر لحاظ چون اخلاق و… دارای فضیلت های فراوانی باشد، چرا که انبیاء الهی آمده اند تزکیه کنند و علت آن هم مشخص است.

امام جمعه چادگان با بیان این که اخلاق اسلامی را جدی بگیرید، چرا که اخلاق بسیار مهم است و ریشه ی اخلاق باید تقوا باشد، گفت: متأسفانه در بعضی موارد اخلاق استثماری و غربی هم داریم که این مدل به هیچ وجه قابل قبول نیست، چراکه  اخلاقی که انبیاء گفته اند بسیار متفاوت و مطابق قوانین الهی است.

وی با اشاره به بنیان خانواده بیان کرد: خانواده زیر بنای و اساس یک جامعه است که اگر اساس یک جامعه نابود شود، به دنبال آن همه چیز از بین می رود.

حجت الاسلام سلیمانی افزود: خانواده اسلامی ویژگی هایی دارد که بخشی از آن فردی، خانوادگی و اجتماعی است و اولین مورد مسئولیت پذیری که بسیار مهم است.

وی دومین مورد در خصوص بنیان خانواده را گذشت دانست و گفت: این مورد در تحکیم بنیان یک خانواده بسیار مهم است که معیار گذشت باید از ویژگی همیشگی خانواده های اسلامی باشد.

حجت الاسلام سلیمانی به مواردی همچون تعهد و صمیمیت در تحکیم بنیان اشاره و تأکید کرد: کسی که در برابر خدای متعال کرنش نمی کند آیا می توان انتظار داشت که بدون تعهد کسی بتواند تحکیم یک خانواده را تضمین کند؟ لذا تعقل به این مساله بسیار جدی است و مساله صمیمیت حتما در یک خانواده باید نهادینه شود.

وی با بیان این که شعارهایی در فضای مجازی این چند وقت اخیر داده شد، گفت: جوانان عزیز در فضای مجازی دقت کنند که مدیریت آن ها در دست دشمنانی است و مطالبی منتشر می کنند که با همه ی ما مشکل دارند و در این مورد باید خودتان قضاوت کنید، که تا چه حدی درست است.

خطیب نماز جمعه چادگان اظهار کرد: بعضی از مسئولان می گویند اطلاعات آزاد باشد، ما مخالف نیستیم اما هر چیزی حد دارد که باید نهادینه سازی شود.

وی ولادت حضرت زینب(س) را به پرستاران صبور تبریک عرض کرد و افزود: این پرستاران زینب گونه، زمینه سلامت بیماران را فراهم می کنند.

حجت الاسلام سلیمانی با تسلیت به خانواده حادثه دیدگان کشتی نفتکش سانچی بیان کرد: خانواده هایی که عزیزانشان، شهادت گونه برای خدمت به اقتصاد کشور در آتش سوختند، این ها مجاهدانی بودند که همه را داغدار کردند.

امام جمعه چادگان به بیانات مقام معظم رهبری در جمع میهمانان بین المجالس کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: در واقعیت چه کسی تروریست است؟ چه کشورهایی هستند که هر روز می کشند و نابود میکنند؟ آیا اسرائیل و عربستان سعودی مظلوم اند؟که باید در یک کلمه بگویم، اصل دموکراسی را از بین بردند.

انتهای پیام/چادگان نا

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد