رحیمی امام جمعه خمینی شهر
۱۶:۱۲ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

امام جمعه خمینی شهر:

رییس جمهور باید برای سخنانش نسبت به معصومین عذرخواهی کند

امام جمعه خمینی شهر گفت: کسی که خودش روحانی و حوزوی است و در راس دولت نیز قرار دارد، به صلاح نیست که مطالبی نسبت به خطوط قرمز بیان کند و منجر به ناراحتی مردم شود.

به گزارش صاحب نیوز آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه امروز خمینی شهر با اشاره به رویدادهای هفته گذشته گفت: در چند روز اخیر در سخنرانی مسئول دولت به معصومین توهین هایی شد و امیدواریم که به اشتباه خود پی برده و جبران و توبه کند.

وی افزود: ما انتظار نداشتیم نسبت به معصوم مطالبی گفته شود و توجیهات پس از آن فایده نداشت، باید مراقب باشید و بدانید که ولایت، امامت، عصمت از خطوط قرمز است که هیچ شخص و گروهی حق ندارد به ائمه اطهار توهین کند و باید در سخنرانی ها ابتدا فکر کنید و مراقب باشید که چه بر زبان می آورید.

امام جمعه خمینی شهر خاطرنشان کرد: کسی که خودش روحانی و حوزوی است و در راس دولت نیز قرار دارد، به صلاح نیست که مطالبی نسبت به خطوط قرمز بیان کند و منجر به ناراحتی مردم شود و باید عذرخواهی کند.

وی با بیان اینکه ملت ایران بسیار در حال امتحان الهی است، اضافه کرد: خشکسالی یکی از امتحان های الهی بوده و باید از این آزمایش با صرفه جویی، دعا، التماس و توبه سربلند بیرون بیاییم.

آیت الله رحیمی اذعان کرد: مسئولان نیز تنها حرف می زنند تا عمل کنند و مشکل انتقال آب به زاینده رود مشکلی نیست که دولت نتواند حل کند که باید از حرف زدن به سمت عمل کردن برود و از سخنرانی و وعده دادن ها دست بردارند.

وی با ابراز اینکه بسیاری از بیماری ها به دلیل آلودگی هوا بوده که حرف و سخن بسیار گفته شده اما متاسفانه اقدام جدی و عملیاتی مناسبی برای مقابله با آن نشده، ادامه داد: فاجعه کشتی سانچی همه را داغدار کرد، کسانی که در مسیر خدمت به کشور کار می کردند و این 32نفر انسان بی گناه در حال خدمت به اقتصاد کشور در حادثه گرفتار شدند که برای خانواده ها آرزوی صبر و بردباری داریم.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به بحث گرانی، رکود و تعطیلی صنایع و کارخانه ها که با اعتراض کارگران روبروست، اظهار کرد: چرا دولت با کسانی که باعث تعطیلی و ورشکستی کارخانه ها و صنایع هستند برخورد نمی کند و بسیاری از کارخانه ها با کمترین قیمت به فروش می رسد و به جای فروش به احیای کارخانه توجه نمی کنند.

وی در پایان گفت: ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را در پیش داریم و این مناسبت به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است.

انتهای پیام/قلمکده/ن