صفحه اصلی » اجتماعی » دعواهای سیاسی برای برخی مسئولان مهم تر از معضلات اقتصادی مردم است

استاد حوزه و دانشگاه:

دعواهای سیاسی برای برخی مسئولان مهم تر از معضلات اقتصادی مردم است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: وقتی که مسئولان به جای پرداختن به معضلات اقتصادی مردم به دعواهای سیاسی توجه می‌کنند نتیجه جز افزایش مشکلات ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام محمد قائمی شامگاه امروز در جلسه کرگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان شهرضا اظهار کرد: یکی از ویژگی های جهان پسامدرن کاهش قدرت تحلیل انسان ها و تحت تأثیر قرار گرفتن افراد در نتیجه القائات رسانه ای است.

وی، ادامه داد: رسانه ها و شبکه های مجازی به صورت غیرمستقیم بر شخصیت افراد تأثیر گذاشته و آنان را با خود همراه می کنند.

استاد حوزه و دانشگاه، کاهش اثار مطالعه را یکی از مهمترین تأثیرات افزایش میزان استفاده از فضای مجازی دانست و افزود: افراد به جای انکه به مطالعه و تحقیق بپردازند مدت زمان زیادی را صرف مرور شبکه های اجتماعی و گشت و گذار در کنالهای تلگرامی می کنند.

حجت الاسلام قائمی، با بیان اینکه دشمنان از جنگ نظامی و رویارویی تسلیحاتی با انقلاب اسلامی ناامید شده اند، اظهار کرد: دشمنن انقلاب اسلامی در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله و حتی در دوران مبارزه با گروه های ترویستی نظیر داعش به توان و اقتدار نظامی ایران اسلامی پی بردند.

وی، ادامه داد: وقتی دشمنان انقلاب از مقابله نظامی و تسلیحاتی با ما ناامید شدند تصمیم گرفتند تا با جنگ نرم به مقابله با انقلاب اسلامی بپردازند به همین دلیل دکترین رسانه ای را علیه جمهوری اسلامی تعریف کردند.

استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به بخش هایی از تاریخ دوران صدر اسلام بیان کرد: قدرت تبلیغات رسانه ای به اندازه ای است که معاویه با استفاده از رسانه های آن دوران توانست چهره سیاسی و اجتماعی حضرت علی (رع) را مخدوش کند تا جایی که پس از شهادت ایشان افرادی حتی به نماز خواندن آن حضرت نیز شک داشتند.

حجت الاسلام قائمی، در بخش دیگری از سخنان خود، خشونت، بدآموزی و مضرات جسمی را از جمله علل استفاده از شبکه های اجتماعی دانست و تصریح کرد: افراط در استفاده از این شبکه ها باعث عقب افتادگی تحصیلی دانس اموزان و ایجاد روحیه انزوا طلبی در جوانان و نوجوانن و کودکان می شود.

وی، بیان کرد: قدرت رسانه های تصویری به اندازه ای است که در اثر استفاده از آنها در شهر تهران سن بلوغ دختران به هشت سال کاهش یافته است.

استاد حوزه و دانشگاه، عنوان کرد: حداکثر زمان استاندارد برای استفاده کودکان از رسانه های تصویری 90 دقیقه در شبانه روز است در حالی که این زمان در این ایران شش ساعت است.

حجت الاسلام قائمی با تأکید بر ضرورت استفاده هدفمند و برنامه ریزی شده از رسانه ها اظهار کرد: حریم خصوصی افراد در تلگرام و فضای مجازی به سادگی قابل دسترسی است زیرا مهمترین مراکز توزیع و تبادل اطلاعات در این شبکه ها در اختیار آمریکا و صهیونیست است.

وی، اذعان کرد: متأسفانه در حالی شمار زیادی از افراد بدون داشتن دانش و مطالعه کافی از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند که پشت پرده تأمین منابع مالی و تجهیزاتی آنها اسراییل و سازمان جاسوسی آمریکا قرار دارد.

استاد حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: نخست وزیر اسراییل از مدیر شبکه اجتماعی فیسبوک خواسته تا کینه مسلمانان نسبت به صهیونیست را کم کند، این در حالی است که با اختراع شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و فیسبوک هزینه جاسوسی از دیگر افراد و کشورها برای آمریکا و اسراییل بسیار کاهش یافته است.

حجت الاسلام قائمی، در بخش دیگری از سخنان خود، تأکید کرد: دشمنان با استفاده از بازی های رایانه ای هدفمندی که تولید می‌کنند دائقه جوانان و نوجوانان را در امور مختلف تغییر داده اند و آنان را نسبت به ارزش های ملی خودشان بی تفاوت می کنند.

وی، اذعان کرد: کاهش روابط خانوادگی، بی نظمی و بی دقتی، هیجان طلبی بیش از حد و ضعف در قدرت بینایی از جمله مضرات استفاده افراطی از شبکه های اجتماعی است.

استاد حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه در ایران روزانه 25 میلیون نفر بیش از دو ساعت بازی می کنند، تصریح کرد: ترویج خشونت ، ترویج اسلام هراسی و ترویج شهوت مهمترین اهدافی است که از طراحی اینگونه بازی ها در نظر گرفته می شود.

حجت الاسلام قائمی، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: وقتی که مسئولان به جای پرداختن به معضلات مردم و تلاش برای حل آنها به دعواهای سیاسی می پردازند نتیجه ای جز افزایش مشکلات ندارد.

وی، اذعان کرد: متأسفانه معضلات اقتصادی مردم فراموش شده است و در حوزه فرهنگ هم شاهد کم کاری هستیم بنابراین حوزه های علمیه و آموزش و پرورش باید بیشتر فعال شوند.

استاد حوزه و دانشگاه، تأکید کرد: تشکیل تیپ فاطمیون و تیپ زینبیون نشانه تأثیرات مثبت انقلاب اسلامی در ایران و جهان اسلام است بنابراین در حوزه اقتصاد و فرهنگ هم می توانیم دستاوردهای بهتری داشته باشیم.

کاهش 17.63 درصدی آمار ازدواج در شهرضا

دبیر کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: دولت با تدوین و ابلاغ طرحی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به دنبال سازماندهی برنامه های اجرایی در این زمینه است.

آرزو قوامی، ادامه داد: در 9 ماه نخست امسال در شهرضا یکهزار و 206 فقره ازدواج به ثبت رسیده است، این در حالی است که امسال 993 فقره ازدواج ثبت شده که 17.63 درصد کاهش داشته است.

وی، گفت: نبود دفتر ثبت طلاق در شهرضا یک معضل است که به علت آن نمی توان درباره میزان و علل وقوع طلاق جمع بندی مناسبی ارایه کرد.

دبیر کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان شهرضا، بیان کرد: بیکاری، فقر اقتصادی و عدم تفاهم زوجین و دخالت اطرافیان مهمترین علل وقوع طلاق در شهرضا بوده است.

انتهای پیام/شهرضانیوز/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99