صفحه اصلی » اجتماعی » افتتاح ساختمان اورژانس 115 روستای هونجان در دهه مبارک فجر/ برپایی جلسات آموزش تغذیه سالم در مناطق مختلف شهرستان

رئیس مرکز بهداشت شهرضا خبرداد؛

افتتاح ساختمان اورژانس 115 روستای هونجان در دهه مبارک فجر/ برپایی جلسات آموزش تغذیه سالم در مناطق مختلف شهرستان

رئیس مرکز بهداشت شهرضا گفت: جلسه هماهنگی پیرامون اتمام امور ساختمانی پایگاه اورژانس ۱۱۵ شماره هفت هونجان و افتتاح اورژانس در دهه مبارک فجر با حضور اعضای شورای هونجان در دفتر مدیریت شبکه بهداشت شهرضا برگزارشد که پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم در خصوص تاریخ و نحوه افتتاح پروژه ها اتخاذ شد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۸ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الله موسوی عصر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با شااره به آخرین اقدامات شبکه بهداشت شهرضا، اظهار کرد: جلسه هماهنگی و کمیته خدمات سفر شبکه بهداشت و درمان با حضور مدیر شبکه، ریاست بیمارستان های شهرضا، معاون بهداشتی، کارشناس نظارت بر درمان و مسئول اورژانس 115 در دفتر مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا برگزار شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا ادامه داد: در این جلسه بر لزوم آمادگی بخش های مختلف حوزه سلامت تاکید و برای تامین نیروی انسانی و وسایل و تجهیزات مورد نیاز مطالبی بیان و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم گرفته شد.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه ارتقای سلامت در محیط کار و جوامع  ویژه کارشناسان بهداشت محیط در شهرضا، عنوان کرد: کارشناسان بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، مربیان آموزشگاه بهورزی، تغذیه، سلامت خانواده و گسترش در محل آموزشگاه در این جلسه پیرامون ارتقای سلامت در محیط کار مطالبی آموختند.

موسوی برگزاری جلسه شورای بهورزی شهرستان را یکی دیگر از اقدامات شهرستان دانست و عنوان کرد: این جلسه با حضور معاون بهداشتی، مسئول واحدهای  گسترش، امور عمومی، سلامت خانواده، مبارزه با بیماری ها، مربی بهداشت محیط، مدیر آموزشگاه بهورزی ونمایندگان بهورزان برگزار شد.

افتتاح ساختمان اورژانس 115 روستای هونجان در دهه مبارک فجر

رئیس مرکز بهداشت شهرضا در رابطه وضعیت اورژانس 115 شهرضا گفت: جلسه هماهنگی پیرامون اتمام امور ساختمانی پایگاه اورژانس۱۱۵ شماره هفت هونجان و افتتاح اورژانس در دهه مبارک فجر با حضور اعضای شورای هونجان در دفتر مدیریت شبکه بهداشت برگزارشد که پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم در خصوص تاریخ و نحوه افتتاح پروژه اتخاذ شد.

برپایی جلسات آموزش تغذیه سالم در مناطق مختلف شهرستان

وی در رابطه با پیگیری های انجام شده برای برپایی جلسات آموزشی اهمیت تغذیه صحیح، اظهارکرد: جلسه آموزشی تغذیه وعوامل موثربر چاقی واضافه وزن برای سفیران  سلامت دانش آموزی پایه ابتدایی روستای هونجان به مناسبت بسیج ملی آموزش همگانی تغذیه از جمله برنامه های در این رابطه بود.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا برگزاری جشنواره بسیج تغذیه سالم در مهد روستای هونجان با همکاری رابطین، والدین کودکان و کارکنان  مهدکودک و پیش دبستانی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این زمینه دانست و گفت: جلسه آموزشی مهارت های فرزند پروری  وتغذیه سالم برای والدین دانش آموزان مدارس تحت پوشش مرکز ارائه خدمات جامع سلامت سروستان در سالن اجتماعات مدرسه رئیس زاده توسط کارشناسان تغذیه و روان شبکه بهداشت شهرضا برگزارشد.

وی برگزاری جشنواره بسیج تغذیه سالم در پایگاه سلامت 17 شهریوررا از دیگر جلسات برگزار شده به منظور افزایش سرانه استفاده از تغذیه سالم دانست و عنوان کرد: جلسه آموزشی مهارت های زندگی و فرزند پروری به همت کارشناس مسئول سلامت روان با همکاری بهورزان خانه بهداشت مهیار برای اولیای دانش آموزان مدرسه پسرانه ایرج سالار این روستا برگزارشد.

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری های رفتاری در شهرداری شهرضا 

موسوی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری های رفتاری برای نیروهای خدمات شهری  شهرداری شهرضا  در محل سالن اجتماعات شهرداری، تصریح کرد: معاون بهداشتی شبکه بهداشت شهرضا در این جلسه  پیرامون وضعیت بیماری های رفتاری، راه های انتقال و پیشگیری از این بیماری ها، مطالبی بیان کرد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا افزود: کارشناسان مبارزه با بیماری ها از مدعوین داوطلب در این جلسه رپید تست گرفتند و پمفلت های آموزشی بین آن ها توزیع شد.

وی خبر از برگزاری جلسه هماهنگی و آموزشی رابطین سلامت ادارات در شبکه بهداشت شهرضا داد و گفت: پزشک اپیدمیولوژیست شبکه بهداشت شهرضا به همراه  کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری ها از مرکز توانبخشی شهید مدرس بازدید کردند.

وی ادامه داد: کارشناسان شبکه در این جلسه توصیه های بهداشتی لازم  برای پیشگیری از بیماری های تنفسی و منتقله از آب و غذا را برای مربیان این مرکز تبیین کردند.

موسوی از برگزاری کمیته اجرایی وبررسی عملکرد ومشکلات پایگاه بهداشتی اسفه سالار خبرداد و گفت: این جلسه با حضور پزشک، ماما ومراقبین سلامت برگزار شد و پس از بحث و تبادل نظرو بررسی مشکلات تصمیمات لازم در این زمینه گرفته شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی و تبادل نظر کارشناسان واحد مهندسی بهداشت محیط پیرامون برنامه های اجرایی و دستورالعمل های استانی در محل آموزشگاه بهورزی شهرضا، خاطرنشان کرد: به مناسبت بسیج ملی آموزش همگانی تغذیه جلسه آموزشی اهمیت تغذیه صحیح در پیشگیری، کنترل چاقی، پوکی استخوان و آموزش تحرک و فعالیت بدنی توسط بهورزان شبکه برای اولیای دانش آموزان شهرضا برگزارشد

وی ادامه داد: برگزاری جلسه آموزشی پیرامون مهارت ارتباط موثر و حل تعارض سازنده همسران جهت اولیای دانش آموزان مدرسه باغچه بان توسط کارشناسان سلامت روان از دیگر برنامه های شبکه بهداشت برای مدارس سطح شهر بود.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99