photo85678234
۱۲:۳۸ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۴

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فریدونشهر:

توسعه و مرمت پنج بقعه متبرکه فریدونشهر در دست اجراست

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان از طرح توسعه بقعه متبرکه آقا پیرعلی روستای سیبک و امامزادگان روستاهای مکدین، کاهگان و چقای فریدونشهر خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پونه زار، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در گفتگو با پونه زار از بازسازی و مرمت بقعه متبرکه آقاپیرعلی روستای سیبک در شهرستان فریدونشهر خبر داد.

حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: بخشی از اعتبار مورد نیاز از طریق سازمان اوقاف و اداره امور عشایری تأمین شده است و امیدواریم با کمک خیران به خصوص در قشر عشایر بتوانیم بودجه مورد نیاز برای ساخت این بقعه متبرکه را تأمین کنیم.

وی با توجه به کوتاه بودن فصل کاری در این منطقه و محدودیت بودجه اظهار امیدواری کرد تا تابستان 97 عملیات سفت کاری بارگاه آقاپیرعلی تمام و تا تابستان سال بعد نیز عملیات نازک کاری آن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری شود.

متولی اوقاف و امور خیریه این شهرستان تصریح کرد: این بقعه متبرکه در بین عشایر از شهرت خاصی برخوردار و ملجأ دوستداران اهل بیت(ع) بوده و به عنوان یک پایگاه فرهنگی از طرفیت بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام نصیرالاسلامی همچنین افزود: تکمیل بنای امامزاده سید محمد(ع) روستای کاهگان، ساخت گنبد و نماکاری گنبد امامزاده سید محمد(ع) روستای چقا با استیل طلایی رنگ، اصلاح و توسعه امامزاده سید محمد(ع) مکدین و احداث سوئیت و مهمانسرای امامزاده مشعلدارعل(ع) وحدت آباد را از دیگر طرح های در دست اجرای اوقاف با همکاری فرمانداری، هیئت امنا و مردم برشمرد.

انتهای پیام/ گ.ف