110385
۱۹:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۴

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران خبرداد؛

تصادفات رانندگی و مجروحیت جنگی دو علت ابتلا به صرع در ایران/ آمار صرع در ایران ۲.۵ برابر آمار کشورهای اروپایی است

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران تصادفات رانندگی و مجروحیت جنگی را دو علت ابتلا به صرع در ایران دانست و گفت: بر اساس آمار بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار بیمار مصروع در ایران وجود دارد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین پاکدامن عصر دیروز در آیین افتتاحیه کنگره بین المللی صرع ایران با بیان اینکه این کنگره هرساله با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور  برگزار می شود، اظهار کرد: تاکنون سعی شده است تا با کمک اساتید و نخبگان کشورهای خارجی هر ساله کنگره را پربارتر برگزار کنیم.

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران با بیان اینکه آخرین دستاوردهای تشخیصی الکتروفیزیولوژیک، تصویربرداری و همینطور ژنتیک در این کنگره مورد بحث واقع می شود، تصریح کرد: پدیده های تشخیصی جدید مثل مانیتورینگ طولانی مدت همراه با SPECTو همین طور تکنیک های جدید تصویربرداری و روش های جدید درمان دارویی و جراحی نیز در طول کنگره از طریق سخنرانی و پانل مورد تبادل نظر قرار می گیرد.

وی تصادفات رانندگی و مجروحیت جنگی را دو علت ابتلا به صرع در ایران دانست و عنوان کرد: بر اساس آمار بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار بیمار مصروع در ایران وجود دارد.

پاکدامن اذعان کرد: براساس بررسی ها و تحقیقات آمار صرع در ایران ۲.۵ برابر آمار کشورهای اروپایی و حتی برخی از کشورهای شرقی است.

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران ادامه داد: هر چند که آمار استانی میزان مبتلایان وجود ندارد ولی بر اساس ارتباط تصادفات با صرع، بیشترین مبتلایان نیز باید در استان‌هایی باشند که بیشترین آمار تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه اگر صرع طولانی شود اختلالات مغزی و اختلالات خلقی همچون افسردگی، اضطراب و مرگ ناگهانی برای بیمار ایجاد می کند، گفت: هرچند که صرع نسبت به سایر بیماری‌های مغز و اعصاب شیوع کمتری دارد ولی از لحاظ درمانی اهمیت آن بیشتر است.

انتهای پیام/ن