صفحه اصلی » اجتماعی » 2 هزار مأموریت اورژانس در شهرضا انجام شد

در سه ماهه سوم سال جاری؛

2 هزار مأموریت اورژانس در شهرضا انجام شد

رییس اورژانس 115 شهرضا، گفت: در سه ماهه سوم امسال دو هزار و 125 مأموریت اورژانسی در شهرستان شهرضا انجام شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حبیب صادقی پیش از صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد: در سه ماهه سوم امسال دو هزار و 125 مأموریت اورژانسی در شهرستان شهرضا انجام شده که در مجموع 500 مصدوم بر جای گذاشته است.

وی ادامه داد: از مجموع مأموریت های اورژانسی در شهرستان هزار و 180 مأموریت شهری و 945 مأموریت جاده ای و روستایی بوده است.

رییس اورژانس 115 شهرضا با بیان اینکه از مجموع مصدومان حوادث ترافیکی شهرستان 157 مورد مربوط به راکبان موتورسیکلت بوده است، عنوان کرد: 153 مأموریت مربوط به سرنشینان خودرو،90 مورد مربوط به رانندگان خودرو و 100 مورد مربوط به عابران پیاده بوده است.

صادقی گفت: هزار و 625 مورد از مأموریت ‌ها غیر تصادفی بوده که بیشترین آن ها مربوط به بیماری ‌های قلبی و عروقی با 324 مأموریت بوده است.

وی با بیان اینکه حوادث متفرقه 263 عنوان مأموریت اورژانسی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: 120 عدد از این مأموریت ها مربوط به سقوط و 918 عدد از ان ها مربوط به سایر بیماری ‌ها بوده است.

رییس اورژانس 115 شهرضا تصریح کرد: در سه ماهه سوم سال 9 مورد احیای قلبی و ریوی موفق انجام شده است، این در حالی است که در این مدت 18 مورد حادثه ویژه در شهرستان اتفاق افتاده است که شش مورد از آن مربوط به حوادث ترافیکی بوده و باعث مصدومیت 39 نفر شده است.

صادقی در ادامه افزود: 12 مورد از حوادث ویژه غیر ترافیکی با 17 مصدوم بوده است، این در حلی است که در سه ماهه سوم امسال به علت برودت دمای هوا 4 مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن در شهرضا اتفاق افتاد که مصدومن آن به بیمارستان اعزام شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اموزش دو هزار و 100 نفر دانش آموزان، دانشجو و کارمندان ادارات در طرح آموزش بسیج همگانی احیا خبر داد و افزود: میانگین زمان رسیدن عوامل اورژانس در حوادث شهری شش دقیقه و در حوادث جاده‌ای هفت دقیقه و 15 ثانیه است.

رییس اورژانس 115 شهرضا گفت: دو کد اورژانس 115 شهرضا با شش نفر از پرسنل، از شهرضا به منطقه زلزله زده سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی کرمانشاه اعزام شدند.

انتهای پیام/شهرضانیوز/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99