صفحه اصلی » اجتماعی » آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرضا تحت کنترل است

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا:

آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرضا تحت کنترل است

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا، گفت: با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرضا مشاهده نشده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۵

به گزارش صاحب نیوز؛حمید رییس زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری عنوان کرد: شهرضا در جایگاه دوم پرورش طیور استان قرار دارد بنابراین ضرورت دارد که تدابیر پیشگیرانه از شیوع بیماری های پروندگان به ویژه آنفولانزای فوق حاد پرندگان اتخاذ شود.

وی، ادامه داد: ورود و خروج هرگونه موارد مرتبط به صنعت طیور در شهرستان مشروط به بازرسی کارشناسان شبکه دامپزشکی و اخذ مجوز از این اداره است.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 55 کلاس آموزشی برای 900 بهره بردار صنعت طیور در شهرستان برگزار شده تا با راهکارهای پیشگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان آشنا شوند.

رییس زاده، تأکید کرد: لازم است بر ورود محصولات پروتیئی مرتبط به صنعت طیور از سمت شمال شهرضا و مسیر اصفهان به شهرضا نظارت بیشتری انجام شود تا از ورود محصولات آلوده احتمالی، پیشگیری شود.

وی، گفت: در استان اصفهان کانون های شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پروندگان وجود داشت که طیور آلوده آن ها نابود شدند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا، تصریح کرد: دو روستا در شهرستان از نظر شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان پایش شدند که نتیجه همه موارد آزمایش شده منفی بود اما نظارت مستمر بر مراکز روستایی پرورش طیور ادامه داد.

رییس زاده، تأکید کرد: مبارزه با این بیماری تنها وظیفه شبکه دامپزشکی نیست و همه ادارات به ویژه محیط زیست و جهاد کشاورزی نیز باید در این زمینه همکاری مناسبی داشته باشند.

وی، ادامه داد: مراکز غیر قانونی پرورش طیور و برخی از واحدهای صنفی که به صورت خودسرانه و غیرقانونی اقدام به پرورش طیور می کنند تهدیدی برای سلامتی مردم هستند که باید با همکاری نیروی انتظامی و داستان شهرستان به آنها برخورد شود.

انتهای پیام/شهرضانیوز/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99