صفحه اصلی » اجتماعی » تشدید ناپایداری های بارشی از اوایل هفته آینده/ کاهش 60 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته

رئیس اداره هواشناسی شهرضا خبرداد؛

تشدید ناپایداری های بارشی از اوایل هفته آینده/ کاهش 60 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته

رئیس اداره هواشناسی شهرضا گفت: میزان بارش های سال جاری نسبت به سال گذشته 60 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 81 درصد کاهش داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ستار سبزعلی بعد از ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین تغییرات آب و هوایی شهرستان، اظهار کرد: کمینه دمای هوای شهرضا روز گذشته به یک درجه سانتی گراد رسید که نسبت به روز گذشته چهار درجه افزایش دما را شاهد بودیم.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه رطوبت هوای شهرضا در روز گذشته به 66 درصد رسید، تصریح کرد: رطوبت هوای امروز شهرضا به 62 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه کمینه دمای هوای امروز شهرضا به 5.2- سانتی گراد رسید، عنوان کرد: کمینه دمای هوای شهرضا نسبت به روز گذشته با کاهش شش درجه ای مواجه بوده است.

سبزعلی با اشاره به افزایش ابر و وزش باد نبستا شدید از بعدازظهر امروز در اکثر نقاط استان، خاطرنشان کرد:  در مناطق غربی بارش برف و باران  و در سایر نقاط احتمال بارش پیش بینی می شود.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا ادامه داد: از اوایل هفته آینده ناپایداری های بارشی  در استان تشدید می شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا در 24 ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد:دمای هوا از روز شنبه با افت شدید مواجه خواهد بود.

سبزعلی در رابطه با بارش ها در ابتدای هفته جاری در شهرضا، عنوان کرد: میزان بارش شهرضا در این دوره از بارش ها 0.7 میلی متر بود که با احتساب آن جمع بارش سال زراعی جاری به 11.7 میلی متر رسید.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا ادامه داد: میزان بارش های سال جاری نسبت به سال گذشته 60 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 81 درصد کاهش داشته است.

وی در مورد میزان بارش ها در سطح استان نیز گفت: سمیرم  با 2.3 میلی متر و سه سانتی متر برف موجود، فریدونشهر با 5.8 میلی متر بارش و 15 سانتی متر برف موجود، خوانسار با 8.4 میلی متر بارش و 10 سانتی متر برف موجود، داران با 7.4 میلیمتر بارش و 7 سانتی متر برف موجود، نطنز با 6.2 میلی متر بارش و پنج سانتی متر برف موجود، نایین با 6.9 میلی متر بارش و دو سانتی متر برف موجود، چادگان با 4.7 میلی متر بارش و پنج سانتی متر برف موجود و زرین شهر با 2.1 میلی متر بارش و دو سانتی متر برف موجود، شاهد نشستن برف بر روی زمین های خود بودند.

سبزعلی ادامه داد: بیشترین بارش گزارش شده در بین ایستگاه های هواشناسی استان نیز مربوط به ورزنه با 18.5 میلی متر بارندگی بود.

انتهای پیام/شهرضانیوز/پ

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99