13930118185245732482704
۱۷:۳۶ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۷

از سوی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی اعلام شد؛

خدمت رسانی پائیزه اورژانس نجف آباد به سه هزار و ۴۱۶ شهروند

پائیز امسال سه هزار و ۴۱۶ مأموریت فوریت های پزشکی در شهرستان نجف آباد را به همراه داشت که در کنار آن ۴۵ مأموریت ویژه هم انجام شد.

به گزارش صاحب نیوز علیرضا قاسمی در گفت و گو با صدای سلامت گفت: پائیز امسال سه هزار و 416 مأموریت فوریت های پزشکی در شهرستان نجف آباد را به همراه داشت که یک هزار و 979 مورد غیر تصادفی و یک هزار و 437 مورد تصادفی بود.

وی ادامه داد: یک هزار و 250 بیمار و مصدوم از سوانح غیر تصادفی پس از دریافت خدمات فوریت های پزشکی در بیمارستان بستری و 362 نفر با تلاش تکنسین ‌های اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی اصفهان افزود: یک هزار و 101 نفر هم از مصدومان مأموریت های تصادفی بستری و 48 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

قاسمی خاطر نشان کرد: بیشترین موارد مأموریت های غیر تصادفی در نجف آباد با 304 مورد مربوط به بیماران قلبی و پس از آن، 128 تنفسی و 16 مسمومیت ناشی از استنشاق گاز CO بود.

این مسئول با بیان این که شهرستان نجف ‌آباد در سه ماهه سوم امسال، 45 حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود، تصریح کرد: تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان در هفت مأموریت احیای موفق شرکت داشتند و همچنین 406 نفر از گروه های هدف شهرستان نجف ‌آباد تحت آموزش ‌های رایگان طرح بهای فوریت ‌های پزشکی (بسیج همگانی احیاء) قرار گرفتند.

رئیس اداره اورژانس پیش ‌بیمارستانی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، جمعیت شهرستان نجف ‌آباد را بیش از 300 هزار نفر دانست و گفت: فوریت ‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از یک اتاق فرمان 115، 8 پایگاه اورژانس پیش ‌بیمارستانی و 48 نفر نیرو به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

انتهای پیام/گ.ف