کیانوش جهانپور
۰۸:۱۴ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۸

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد؛

انتخاب بیمارستان های فلاورجان به عنوان مرکز ارجاع غرب استان اصفهان/ مردم به شایعه ها توجه نکنند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شهرستان فلاورجان و به طور خاص بیمارستان های امام خمینی(ره) و شفا در کلیشاد، به عنوان مراکز درمانی معین غرب استان اصفهان ارتقا خواهند یافت.

به گزارش صاحب نیوز؛ کیانوش جهانپور در گفتگو با این پایگاه خبری، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در امتداد وظایف ذاتی خود، در خصوص ارائه بهینه خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین پرهیز از موازی کاری و توجه بیشتر به متمرکز نشدن منابع در مرکز استان، در نواحی شرق، غرب، شمال، شمال غرب، جنوب و جنوب غرب اصفهان، مراکز منتخب بیمارستانی با پتانسیل های لازم را به مراکز درمانی معین استان ارتقا داد.

وی افزود: بیمارستان گلدیس شاهین شهر به عنوان بیمارستان معین شمال استان و با ارتقاء خدمات بیمارستان فارابی به عنوان مرکز ارجاع شرق اصفهان برداشته شده و در گام بعدی هم در شهرستان فلاورجان و به طور خاص بیمارستان های امام خمینی(ره) و شفا در کلیشاد به عنوان مراکز درمانی معین غرب استان اصفهان ارتقا خواهند یافت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان همچنین ادامه داد: نزدیکی جغرافیایی و سهولت دسترسی این مراکز و واقع شدن هر دو در یک حوزه جغرافیایی و مواصلاتی، باعث شد تا تجمیع بخش های غیر اورژانس و موازی دو بیمارستان و باز تعریف مأموریت هر یک از این دو مرکز در قالب مرکز تخصصی و فوق تخصصی معین، در دستور کار قرار بگیرد.

این مسئول تصریح کرد: پراکندگی نیروی انسانی متخصص و امکانات موازی مشترک و غیر ضروری بین دو بیمارستان، مانع جدی ارتقای بخش ها و سطح خدمات در بیمارستان های مورد اشاره در سال های اخیر به سمت مراکز معین دارای قابلیت ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ادامه با بیان این که محدودیت منابع و فضای فیزیکی مراکز درمانی امام خمینی(ره) و شفا باعث شده تا یکی از آن ها به عنوان مرکز ارجاع غرب استان قرار نگیرند خاطر نشان کرد: لازم است که هر دو مرکز همزمان به صورت مراکز معین یکدیگر عمل کنند تا با هم بتوانند نقش معین ناحیه غرب را ایفا کرده و با هم افزایی، بهترین خدمات تخصصی و فوق تخصصی را نه تنها به اهالی شریف شهرستان فلاورجان، بلکه به شهروندان سایر شهرها و روستاهای منطقه غرب اصفهان ارائه کنند.

جهانپور همچنین گفت: تردیدی نیست که با در نظر داشتن همه جوانب، این اقدام به ارتقای دسترسی، کیفیت و گستره ارائه خدمات درمانی به شهروندان شهرستان فلاورجان و مردم عزیز شهرها و شهرستان های مجاور منجر خواهد شد و در این خصوص انتشار شایعات بی اساس مانند انتقال زایشگاه یا امکانات به مرکز دیگر از سوی افراد غیر مسئول صحت ندارد و تمامی این تلاش ها برای توسعه کمّی و کیفی امکانات و خدمات ارائه شده در این مراکز خواهد بود.

انتهای پیام/ صدای سلامت/ گ.ف