n82807674-72132471
۱۹:۳۶ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۸

رئيس ستاد آزمون هاي دانشگاه اصفهان خبرداد؛

برگزاری آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی در دانشگاه اصفهان/ آزمون سامفا یکی از ملاک‌های تحصیل در دانشگاه‌های ایران است

رئیس ستاد آزمون های دانشگاه اصفهان از برگزاری آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی (سامفا) در دانشگاه اصفهان خبرداد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رضا ایروانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی در دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: برای نخستین بار این آزمون استاندارد به صورت متمرکز در دانشگاه‌های کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته برگزارشد.

رئیس ستاد آزمون های دانشگاه اصفهان با بیان اینکه دانشگاه اصفهان از جمله دانشگاه های برگزارکننده این آزمون بود، عنوان کرد: تعداد 20 فارسی­ آموز در این آزمون در دانشگاه اصفهان ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۱۲ نفر در سامفای عمومی و هشت نفر در سامفای دانشگاهی، پنجشنبه و جمعه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در آزمون­ های مهارت‌های شنیداری، خوانداری و نوشتاری  و مهارت گفتاری شرکت کردند.

وی اذعان کرد: زبان فارسی بر خلاف زبان‌های دیگر که دارای آزمون‌های بسندگی چون تافل و آیلتس، دلف و زددی هستند، تا کنون از داشتن آزمون­ های بسندگی استاندارد و یکپارچه در سطح کشور بی­ بهره بوده است.

ایروانی با بیان اینکه این آزمون به همت مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان سنجش آموزش کشور و اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت عتف و با همکاری استادان برجسته دانشگاه‌ها و موسسات علمی کشور طراحی و اجرا شده است، عنوان کرد: این آزمون که به عنوان یک سند معتبر برای زبان آموزان فارسی در نظر گرفته می شود، علاوه بر داشتن امتیازات آزمون های استاندارد سایر زبان ها، از امتیاز داشتن آزمون مهارت گفتاری نیز برخوردار است.

رئیس ستاد آزمون های دانشگاه اصفهان افزود: آزمون سامفا یکی از ملاک‌های تحصیل در دانشگاه‌های جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام/ن