صفحه اصلی » اقتصادی » استانی شدن بودجه آموزش و پرورش به این نهاد ضربه می‌زند/ راه‌حلی برای حقوق‌های نجومی در بودجه ارائه نداده اند

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس:

استانی شدن بودجه آموزش و پرورش به این نهاد ضربه می‌زند/ راه‌حلی برای حقوق‌های نجومی در بودجه ارائه نداده اند

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، گفت: چرا در بودجه سال ۹۷ در لایحه ای برای یارانه به طور مفصل بحث شده است اما برای کاهش حقوق های نجومی هیچ راهکار و حکمی نیامده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از خطب شکن، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با این پایگاه خبری، با بیان این که بودجه سال ۹۷ نباید معیشت مردم را تهدید کند، افزایش قیمت کالاهای اساسی را اشتباه توصیف کرد و افزود: نباید فراموش کنیم که زندگی بخش زیادی از مردم بدون دریافت یارانه دچار اختلال اساسی می شود.

سید جواد ساداتی نژاد، فرستادن مردم برای دریافت یارانه به نهادهای امدادی را دون شان ملت ایران دانست و با اشاره به مشکلات مردم برای پرداخت هزینه های آب و برق و گاز، ادامه داد: چرا در بودجه سال ۹۷ در لایحه ای برای یارانه به طور مفصل بحث شده است اما برای کاهش حقوق های نجومی هیچ راهکار و حکمی نیامده است؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: استانی کردن بودجه آموزش و پرورش ضربه مهلکی به این نهاد فرهنگی و تربیتی است.

ساداتی نژاد اضافه کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه خصوصی سازی در آموزش و پرورش ممنوع است و نباید بودجه ریزی عملیاتی، زمینه ساز خصوصی سازی مدارس باشد.

وی تقویت حوزه علم و فن آوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان را ضروری دانست و بیان کرد: حمایت از این شرکت ها و ترویج کسب و کارهای جدید بر مبنای فن آوری نوین برای حل معضل بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی الزامی است.

انتهای پیام/ خطب شکن/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!