kanex
۰۸:۲۲ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۰

مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر خبر داد؛

تحصیل دانش آموزان ۱۵ روستای فریدونشهر در کانکس/ نیمی از مدارس این منطقه تخریبی است

مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر، گفت: نیمی از مدارس این شهرستان به تعمیر و ساخت اساسی نیاز دارند و هم اکنون نیز ۱۵ مدرسه و آموزشگاه در این منطقه، کانکسی هستند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پونه زار، علی علوی نژاد در گفتگو با پونه زار، از کانکسی بودن 15 مدرسه در شهرستان فریدونشهر سخن گفت و افزود: 50 درصد از مدارس این شهرستان تخریبی بوده و نیاز به تعمیرات اساسی دارد.

این اظهارات در حالی از زبان مدیریت آموزش و پرورش فریدونشهر جاری می شود که استاندار اصفهان هفته گذشته در همایش سراسری شوراهای آموزش و پرورش با بیان این که «مدرسه سازی در استان نامتوازن بوده و به برخی مناطق همچون فریدونشهر و چادگان توجه نداشته ایم»، دستور داد: «همه مدارس کانکسی استان تا مهر آینده جمع آوری و به جای آن مدرسه ساخته شود.»

مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر در پی سخنان استاندار و دستور وی برای جمع آوری مدارس کانکسی از اعلام تعداد این کانکس ها و نیازمندی های آموزش و پرورش فریدونشهر به استان خبر داد.

علوی نژاد افزود: یکی از مهمترین نیازهای آموزش و پرورش فریدونشهر بودجه مورد نیاز برای بازسازی، تعمیر، نگهداری و اداره مدارس شهرستان است چرا که عموم مردم شهرستان، شرایط اقتصادی ضعیفی داشته، توانایی کمک مالی به مدارس را ندارند و نمی توان مدارس این شهرستان را تنها با مشارکت عمومی اداره کرد.

وی نیروی انسانی و ملزومات مدارس شبانه روزی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی را از دیگر کمبودهای این مدیریت برشمرد.

مدیریت آموزش و پرورش فریدونشهر اما از ساخت چهار مدرسه در سال جاری در فریدونشهر توسط بنیاد برکت با پیگیری های بخشداری مرکزی این شهرستان خبر داده و گفت: همچنین در سال جاری در حدود 20 درصد از مدارس شهرستان تعمیرات جزئی و اساسی انجام دادیم و تقریبا در تمام مدارسی که انشعاب گاز داشتند، به منظور افزایش ایمنی و بهبود شرایط، سیستم گرمایشی پکیج اجرا کردیم.

وی با اشاره به تلاش معلمان و استعداد و پشتکار دانش آموزان فریدونشهری، تصریح کرد: تعداد قبولی های کنکور شهرستان در رشته های پزشکی دو برابر دیگر شهرستان های غرب استان بوده و از 130 دانش آموز متوسطه این شهرستان در سال گذشته 100 نفر در رشته ها دولتی قبول شده اند که در این بین رتبه های تک رقمی و دو رقمی نیز به چشم می خورند.

علوی نژاد کسب رتبه 23 کشوری پیشرفت تحصیلی متوسطه اول، کسب رتبه اول استانی جایزه مصطفی توسط پژوهشسرای دانش آموزی و کسب مقام برتر استانی در بهداشت، نهضت سواد آموزی و پروژه مهر را از دیگر افتخارات آموزش و پرورش فریدونشهر خواند.

اکنون با تأکید محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان، برای توجه بیشتر به مناطق محروم به ویژه در بخش آموزش و پرورش طی هفته گذشته، انتظار می رود با اختصاص اعتبار ویژه برای ایمن سازی و بازسازی مدارس فریدونشهر، شاهد بهبود شرایط آموزشی در این شهرستان کمتر توسعه یافته باشیم.

انتهای پیام/ گ.ف