صاحب نیوز

kanex

مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر خبر داد؛

تحصیل دانش آموزان ۱۵ روستای فریدونشهر در کانکس/ نیمی از مدارس این منطقه تخریبی است

مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر، گفت: نیمی از مدارس این شهرستان به تعمیر و ساخت اساسی نیاز دارند و هم اکنون نیز ۱۵ مدرسه و آموزشگاه در این منطقه، کانکسی هستند.

کدخبر: 838431
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ @ ۰۸:۲۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پونه زار، علی علوی نژاد در گفتگو با پونه زار، از کانکسی بودن 15 مدرسه در شهرستان فریدونشهر سخن گفت و افزود: 50 درصد از مدارس این شهرستان تخریبی بوده و نیاز به تعمیرات اساسی دارد.

این اظهارات در حالی از زبان مدیریت آموزش و پرورش فریدونشهر جاری می شود که استاندار اصفهان هفته گذشته در همایش سراسری شوراهای آموزش و پرورش با بیان این که «مدرسه سازی در استان نامتوازن بوده و به برخی مناطق همچون فریدونشهر و چادگان توجه نداشته ایم»، دستور داد: «همه مدارس کانکسی استان تا مهر آینده جمع آوری و به جای آن مدرسه ساخته شود.»

مدیر آموزش و پرورش فریدونشهر در پی سخنان استاندار و دستور وی برای جمع آوری مدارس کانکسی از اعلام تعداد این کانکس ها و نیازمندی های آموزش و پرورش فریدونشهر به استان خبر داد.

علوی نژاد افزود: یکی از مهمترین نیازهای آموزش و پرورش فریدونشهر بودجه مورد نیاز برای بازسازی، تعمیر، نگهداری و اداره مدارس شهرستان است چرا که عموم مردم شهرستان، شرایط اقتصادی ضعیفی داشته، توانایی کمک مالی به مدارس را ندارند و نمی توان مدارس این شهرستان را تنها با مشارکت عمومی اداره کرد.

وی نیروی انسانی و ملزومات مدارس شبانه روزی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی را از دیگر کمبودهای این مدیریت برشمرد.

مدیریت آموزش و پرورش فریدونشهر اما از ساخت چهار مدرسه در سال جاری در فریدونشهر توسط بنیاد برکت با پیگیری های بخشداری مرکزی این شهرستان خبر داده و گفت: همچنین در سال جاری در حدود 20 درصد از مدارس شهرستان تعمیرات جزئی و اساسی انجام دادیم و تقریبا در تمام مدارسی که انشعاب گاز داشتند، به منظور افزایش ایمنی و بهبود شرایط، سیستم گرمایشی پکیج اجرا کردیم.

وی با اشاره به تلاش معلمان و استعداد و پشتکار دانش آموزان فریدونشهری، تصریح کرد: تعداد قبولی های کنکور شهرستان در رشته های پزشکی دو برابر دیگر شهرستان های غرب استان بوده و از 130 دانش آموز متوسطه این شهرستان در سال گذشته 100 نفر در رشته ها دولتی قبول شده اند که در این بین رتبه های تک رقمی و دو رقمی نیز به چشم می خورند.

علوی نژاد کسب رتبه 23 کشوری پیشرفت تحصیلی متوسطه اول، کسب رتبه اول استانی جایزه مصطفی توسط پژوهشسرای دانش آموزی و کسب مقام برتر استانی در بهداشت، نهضت سواد آموزی و پروژه مهر را از دیگر افتخارات آموزش و پرورش فریدونشهر خواند.

اکنون با تأکید محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان، برای توجه بیشتر به مناطق محروم به ویژه در بخش آموزش و پرورش طی هفته گذشته، انتظار می رود با اختصاص اعتبار ویژه برای ایمن سازی و بازسازی مدارس فریدونشهر، شاهد بهبود شرایط آموزشی در این شهرستان کمتر توسعه یافته باشیم.

انتهای پیام/ گ.ف