آتش نشانی اصفهان
۰۹:۴۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۰

با حضور سریع آتش‌نشانان؛

حریق منزل مسکونی در زینبیه اصفهان مهار شد

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، از اطفاء حریق منزل مسکونی در محله زینبیه اصفهان، خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز، محمد شریعتی در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان،‌ از وقوع حادثه حریق در یک‌منزل مسکونی در محله زینبیه اصفهان در شامگاه دوشنبه، خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این حادثه در ساعت 22:40 شامگاه دوشنبه (9 بهمن‌ماه) به سامانه 125 آتش‌نشانی اطلاع داده شد، گفت: بلافاصله گروه های عملیاتی ایستگاه‌های شماره هفت و 19 به همراه افسر کشیک وقت توسط ستاد فرماندهی به محل حادثه اعزام شدند.

وی در مورد علت این حادثه توضیح داد: با توجه به استفاده غیر ایمن از وسایل گرمایشی و روشن ماندن هیتر برقی در زیر تخت خواب در زمانی که ساکنان در منزل حضور نداشتند، حرارت منتقل و حریق شروع می‌شود و به نقاط مختلف خانه سرایت می‌کند.

شریعتی با ابراز خوشبختی از اینکه این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی به دنبال نداشته است، گفت: نیروهای زبده آتش‌نشانی زمانی که به محل حادثه می‌رسند بلافاصله اقدام به قطع جریان برق و گاز می‌کنند و پس از بررسی‌های اولیه اطفاء حریق را انجام و از گسترش آن به سایر منازل هم‌جوار جلوگیری می‌کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه آتش‌نشانان در کمتر از سه دقیقه به محل حادثه رسیدند، خاطرنشان کرد: آتش‌نشان پس از مهار سریع حریق و رفع خطر کردن محیط، اقدام به پاک‌سازی کامل محل حریق کردند.

وی در توصیه‌ای گفت: این حادثه می‌توانست خسارات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد، بخاری‌برقی حداقل یک و نیم متر از تمامی وسایل قابل اشتعال باید فاصله داشته باشد، همچنین زمان خواب یا ترک منزل حتماً بخاری‌برقی را خاموش‌کنید و اجازه ندهید کودکان به آن نزدیک شوند.

انتهای پیام/ گ.ف