صفحه اصلی » بین الملل » آزمایشگاه‌های آمریکا ویروس‌های مرگبار تولید می‌کنند

شبکه خبری «المیادین»:

آزمایشگاه‌های آمریکا ویروس‌های مرگبار تولید می‌کنند

شبکه «المیادین» لبنان، با اشاره به فعالیت آزمایشگاه‌های محرمانه آمریکا، هدف آن را گسترش ویروس‌های مرگبار و دستکاری ژنتیکی برای شیوع بیماری‌ها اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ شبکه «المیادین» ضمن اشاره به دستیابی به سندی مهم درباره آزمایشگاه های محرمانه آمریکا در نقاط مختلف مرکز آسیا، اعلام کرد: فعالیت این آزمایشگاه ها  گسترش ویروس های مرگبار و دستکاری ژنتیکی مگس ها و پشه ها به منظور شیوع بیماری ها است.

تولید سم های مرگ بار در آمریکا

روزنامه بلغارستانی «دلیانا پترووا» با استناد به منابع آگاه در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تحقیقی را انجام داد که در متن آن آمده، ارتش آمریکا در حال تولید ویروس ها، باکتری ها و سم های مرگباری است که «کنوانسیون منع سلاح های بیولوژیک» را نقض می کند.

همچنین صدها نفر بدون اینکه خود بدانند به طور برنامه ریزی شده در معرض خطر ابتلا به بیماری های خطرناک و لاعلاج هستند.

هزینه آزمایش های مرگبار آمریکا از کجا تامین می شود؟

المیادین اولین رسانه ای عربی است که با دست یابی به این سند، اقدام به نشر آن کرده است.
در ادامه این مطلب آمده است: آزمایشگاه های زیست شناسی آمریکا  در چارچوب یک برنامه نظامی به ارزش 2.1 میلیارد دلار موسوم به «برنامه های همکاری بیولوژیکی در کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق مانند گرجستان و اوکراین و نیز خاورمیانه و جنوب شرق آسیا و آفریقا» هزینه های مالی خود را از آژانس کاهش تهدیدات دفاعی «دترا» دریافت می کنند.

بنابر اعلام پنتاگون اکنون آزمایش روی باکتری هایی که از کارخانه سلاح بیولوژیک عراق ربوده شده است، در جریان است و بنابر سندی که المیادین به آن دست یافته است، آمریکا این باکتری را از کارخانه سلاح بیولوژیک صدام حسین ربوده بود.آمریکا باکتری های کشنده را از عراق ربوده است

یک کمیته ویژه وابسته به سازمان ملل به رهبری آمریکا در سال 2003 باکتری « turingisensis» که معمولا از آن به عنوان حشره کش بیولوژیکی استفاده می شود، جمع آوری کرد. این باکتری به دلیل تولید در کارخانه تولید سلاح بیولوژیک ‘الحکم’ در عراق  به همین نام معروف شده است.

بر اساس این گزارش، این باکتری در تجارب میدانی پنتاگون استفاده شد و در آمریکا نیز از آن برای تولید ذرت اصلاح شده ژنتیکی که در برابر آفات مقاوم است، استفاده می شود.

بر اساس تصاویری که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا منتشر کرده، واشنگتن این باکتری ها را از عراق به دست آورده است به این ترتیب که بطری های حاوی آفت کش های بیولوژیکی از منزل یکی از دانشمندان که زمان صدام در الحکم ، مشغول فعالیت بود، به دست آمده است.

بنا بر اعلام آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا تعداد کل بطری هایی که در سال 2003 از خانه این دانشمند به دست آمد، 97 عدد بود که برخی از آنها برچسب هایی با مضمون  داستان های مربوط به پنهان سازی کارخانه تولید آفت کش های بیولوژیکی و پروتئین های تک سلولی و حشره کش های بیولوژیک و مواد مورد استفاده برای تولید سلاح های جنگی بیولوژیکی بود.

برخی اطلاعات ثبت شده در پرونده قراردادهای آمریکا نشان می دهد که پنتاگون در حال انجام آزمایشات بر روی باکتری هایی است که از کارخانه تولید سلاح های بیولوژیک صدام در عراق ربوده شده بود.

انجام آزمایش های نظامی بر روی حشرات گزنده

در تحقیق یاد شده آمده است، جنگ حشرات، نوعی جنگ بیولوژیک است که در آن از حشرات برای انتقال بیماری ها استفاده می شود و ادعا شده که پنتاگون چنین آزمایش هایی را در گرجستان و روسیه انجام داده است.

در سال 2014 مرکز «لوگر» به تاسیساتی برای آزمایش حشرات مجهز شد و طرحی را با عنوان افزایش آگاهی درباره رمزگذاری مگس های ریز در گرجستان و قفقاز آغاز کرد و دایره جغرافیایی گسترده ای را در امتداد گرجستان و قفقاز را شامل شد.

حاصل این طرح، پراکنده شدن مگس های گزنده در تفلیس پایتخت گرجستان بود که به طور شبانه روز در حمام و دستشویی های منازل به چشم می خورد، در حالی که تا یک سال قبل از آن چنین وضعیتی در این کشور سابقه نداشت.

مگس های نیش دار در داغستان

از زمان آغاز طرح پنتاگون در سال 2014 ، مگس هایی شبیه مگس های گرجستان در جمهوری مجاوریا همان داغستان روسیه نیز دیده شد.
به گفته مردم داغستان، نیش این مگس ها باعث خارش پوست می شوند و برای تولید مثل در لوله های فاضلاب دیده شدند.

در سال 2003 در جریان حمله آمریکا به عراق، نظامیان آمریکایی از نیش  مگس های ریز رنج می بردند تا جایی که به بیماری «لیشمانیوز» مبتلا شدند. این بیماری در عراق و افغانستان شایع است و در موارد حادّ چنانچه درمان نشود جان بیمار را بگیرد.

چرا پنتاگون خفاش ها را جمع آوری کرده و مورد مطالعه قرار می دهد؟

گفته می شود، خفاش ها حامل ویروس های ابولا، سندروم تنفسی خاورمیانه و سایر بیماری های مرگبار هستند، اما اکنون دقیقا مشخص نیست این ویروس ها چگونه به انسان منتقل می شوند.

مطالعات مختلفی در چارچوب برنامه های مشترک بیولوژیکی وابسته به  آژانس کاهش تهدیدات دفاعی انجام شده تا باکتری های بیماری زا در خفاش ها را که از نظر نظامی اهمیت دارند، بررسی کنند.

آمریکا طراح  ویروس کرونا

به نظر می رسد، خفاش های حامل ویروس «کرونا» یا عامل سندرم تنفسی در خاورمیانه است که به طور مستقیم به انسان یا شتر منتقل می شود.
آمریکا بر روی ویروس کرونا ، مطالعاتی انجام داد که هدف از آن ارتقای امکان گسترش عوامل بیماری زا و تشدید آن است.

انتهای پیام/ تسنیم/ ن

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد