The front gate of Camp Delta is shown at the Guantanamo Bay Naval Station in Guantanamo Bay
۱۱:۴۶ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

از بازداشتگاه مخوف «گوانتانامو» چه می دانید؟+ تصاویر

بر اساس اعلام رسانه های غربی، در بازداشتگاه «گوانتانامو»، شکنجه های گسترده روحی و روانی، ضرب و شتم، رفتارهای تحقیرکننده و حتی خشونت جنسی به صورت گسترده علیه زندانیان صورت می گیرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ بازداشتگاه «گوانتانامو» پس از اشغال افغانستان در سال ۲۰۰۱ میلادی، زیرنظر پایگاه نیروی دریایی آمریکا در خلیج گوانتانامو ایجاد شد و افرادی که متهم به ارتباط با فعالیت‌های تروریستی در خارج از خاک آمریکا بودند، به این بازداشتگاه انتقال یافتند.

رسانه های غربی اعلام کردند: بازداشتگاه «گوانتانامو» صدها نفر از 50 کشور مختلف جهان را در خود جای داده است و حتی نماینده های سازمان های بین الملل اجازه بازدید از این بازداشتگاه را ندارند.

بر اساس اعلام رسانه های غربی، شکنجه های گسترده روحی و روانی، ضرب و شتم، رفتارهای تحقیرکننده و حتی خشونت جنسی به صورت گسترده علیه زندانیان صورت می گیرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، بسیاری از سرکردگان گروه های تروریستی «القاعده، داعش و …» در این زندان حضور داشته اند و به طرز عجیبی بعد از مدتی آزاد شده اند.

به گفته برخی کارشناسان غربی، زندان های «گوانتانامو و ابوغریب» آمریکا اصلی ترین محل پرورش عناصر گروه های تروریستی در مناطق مختلف جهان هستند.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2009 میلادی در دومین روز ورودش به کاخ سفید فرمان تعطیل شدن بازداشتگاه گوانتانامو را صادر کرد، اما این حکم هرگز اجرایی نشد.

تصاویر خبرگزاری«رویترز» از بازداشتگاه «گوانتانامو»

انتهای پیام/المیادین/ ت.ج