99994074
۱۷:۴۴ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۱۳

نماینده بسیج دانشجویی استان اصفهان:

انقلاب اسلامی ایران یک استثناء در سطح جهان است/ مسئولان آینده نظام باید از جوانان حزب الهی باشند

نماینده بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: انقلاب اسلامی ایران، از جمله استثنائات است که با گذشت ۳۹ سال از پیروزی آن همچنان پویا و رو به جلو در حرکت بوده و نه تنها از سد تهدیدات شکننده‌ای عبور کرده، بلکه‌ گام‌های بلندی در مسیر سازندگی و پیشرفت برداشته است.

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن توکلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته فلاورجان به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهارکرد: نافرجام ماندن انقلاب‌ها و مواجه شدن آنها با بازگشت به پیش از انقلاب و رنگ باختن شعارها و ارزش‌های انقلابی از جمله آسیب‌هایی است که دامن بسیاری از انقلاب‌ها را گرفته و زحمات و مشقات مبارزین و انقلابیون را هدر داده است. این‌ آسیب حتی سبب شده است که برخی از انقلاب‌ها در مواجهه با دشمنان بیرونی و حامیان خارجی ضد انقلاب‌ها ضمن فروپاشی و شکست، به نقطه صفر برگشت داده شده و از دور خارج شوند.

نماینده بسیج دانشجویی استان اصفهان افزود: انقلاب اسلامی ایران، از جمله استثنائات است که با گذشت ۳۹ سال از پیروزی آن همچنان پویا و رو به جلو در حرکت بوده و نه تنها از سد تهدیدات شکننده‌ای چون آشوب‌های ضد انقلابی، جنگ تحمیلی تحریم و فتنه داخلی عبور کرده، بلکه‌ گام‌های بلندی در مسیر سازندگی و پیشرفت برداشته و در عرصه تمدن‌سازی نیز زیرساخت‌های ارزشمندی فراهم ساخته است.

نماینده بسیج دانشجویی استان اصفهان با برشمردن عوامل سازنده تشکیل انقلاب اسلامی ادامه داد: عوامل و عناصری هستند که در شکل‌گیری و پیروزی نهضت انقلابی از سال‌های ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷ ایفای نقش کرده‌اند اول اسلام بود که سازنده ایدئولوژی انقلاب اسلامی است، سپس رهبری که با اسلام و عقاید و عواطف دینی مردم پیوند خورده بود و حضور مردم که به هویت دینی و ملی پایبند بوده و از بصیرت و شجاعت انقلابی در مواجهه با ضد انقلاب و بیگانه برخوردارند.

این فعال دانشجویی تأکید کرد: یکی از صحنه‌های حضور و تجلی این عناصر و عوامل استحکام‌بخش، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، یعنی مراسم راه‌پیمایی ۲۲ بهمن ماه است که میزان حضور مردم شاخص وفاداری آنان به انقلاب اسلامی، آرمان‌ها و ارزش‌های آن و ایدئولوژی و رهبری انقلاب است؛ همان‌گونه که مشارکت مردم در انتخابات‌ها نیز از نگاه دشمنان و دوستان انقلاب یک شاخص گویا برای فهم میزان وفاداری و پایبندی مردم به انقلاب و نظام جمهوری و پایه اقتدار و استحکام آن است که می‌توان ماندگاری یا فروپاشی انقلاب اسلامی را از آن استنباط کرد.

وی اظهار کرد: این حضور حماسی و هوشمندانه در شرایط فشار، تحریم و تهدید دشمن و برخی غفلت‌ها و وظیفه‌نشناسی برخی مسئولان، بسیار ارزشمند و درخور قدرشناسی است که جبران آن نیز به جز خدمت و کار بی‌منت برای این مردم و برآورده کردن اولویت‌های جامعه مقدور نیست، اولویت‌هایی چون اشتغال، معیشت و مبارزه با فساد که هیچ‌گاه با تکیه بر شعاردرمانی و وعده‌های برجامی قابل تحقق نبوده و تنها اقدام و عمل انقلابی و مدیریت و تلاش جهادی‌‌ می‌طلبد

نماینده بسیج دانشجویی استان اصفهان ادامه داد: وظیفه‌شناسی و قدرشناسی از مردم و انقلاب از مسیر اقدامات جهادی و خدمت بی‌منت در بازگشت به آرمان‌های انقلابی و انقلابی‌گری مقدور است که مردمی بودن، ولایتمداری و سیاست‌ دینی از ویژگی‌های آن می‌باشد.

وی با تبیین تحقق اهداف انقلاب اسلامی که از آن به عنوان زنجیره تمدن سازی اسلامی یاد می شود تصریح کرد: انقلاب اسلامی از ۵ مرحله تشکیل شده است که شامل شکل گیری انقلاب اسلامی، تشکیل نظام اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی ودرنهایت تشکیل تمدن اسلامی که باید به این مبنا جامع عمل پوشاند ودر جهت تحقق آن گام برداشت وکوتاهی نکرد.

این فعال دانشجویی اشاره کرد: نسل قبل از انقلاب به خوبی از پس مرحله اول و دوم تحقق اهداف انقلاب اسلامی برآمده است و در کلیشه های نسل های قبل خودش درجا نزد و توانست کار عظیمی انجام دهد. به همین دلیل دارای تجربه های گرانمایه و پر مغزی است که باید از آنها استفاده شود اما همانطور که رهبر انقلاب فرمودند هنوز در مرحله تشکیل دولت اسلامی مانده ایم و تا وقتی دولت اسلامی تشکیل نگردد کار به تشکیل جامعه اسلامی نمی انجامد و تا زمانی که جامعه اسلامی هم تشکیل ندهیم امکان تحقق تمدن نوین اسلامی نیست.

وی اذعان داشت: جمهوری اسلامی به زمان نیاز دارد و نباید تصور شود که جمهوری اسلامی هم تجربه خود را پس داد و نتیجه ای نداشته است چراکه بلوغ فکری انقلاب اسلامی درنزدیک ۴۰سال تازه درحال رخ دادن است و در اول راه بوده و هنوز ظرفیت های بی پایان آن به شکوفایی نرسیده است و وظیفه ادامه مراحل بعدی با جوانان نسل امروز است. جوانانی که باید در عین کسب تجارب از نسل قبل خود، اما همانطور که نسل قبلش از نسل های گذشته خود جلو زد، از نسل قبل خود جلو بزند و درگیر کلیشه ها و معذورات آن نشود.

نماینده بسیج دانشجویی تأکیدکرد: باید طبقه نخبگانی جوانی به وجود آید تا مبانی انقلاب را خیلی عمیق تر با هم نسل های خود و نسل بعد از خود در میان بگذارد و با هنر زیبا مبانی اسلامی را ترویج کند نه صرفا با چند کتاب و جزوه برای یک قشر خاص کاملا حزب اللهی و باید مخاطبین خود را گسترش دهد و با جامعه ارتباط جدیدتری بگیرد و از توان اقناع نسل خود و نسل آینده برخوردار باشد.

وی افزود: باید مسئولینی سر کار بیایند که تجربه های تلخ دولتمردان نسل قبل را نخواهند و تربیت یافته نسل جمهوری اسلامی باشند باید بدانند چه چیز نمی خواهند و چه چیز می خواهند و فقط یک جبهه انقلابی واحد و فراگیر در برابر یک جبهه غیرانقلابی و ضد انقلاب که در اقلیت هستند، صف ببندد و راه را بر نااهلان و نامحرمان سد کند چراکه لازم است مسئولین آینده نظام از جوانان پاک حزب اللهی باشند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: دانشجویان انقلابی اصفهان برحسب وظیفه دینی و ملی خود پیراون موضوعات مختلف درجامعه همواره مطالبه گری خود را ادامه داده ومی دهد و ازمسئولان انتظار دارد که تا بنا برضوابط و مقررات و رسالت های واهداف انقلاب اسلامی جهت تسریع در حل مشکلات و مطالبات بحق مردم در خصوص اجرای اقدامات لازم را پیگیری نمایند، تا علاوه بر اثبات چند باره کارآمدی نظام، فرصت سوء استفاده از ضد انقلاب زخم خورده نیز گرفته شود

وی درپایان با اشاره به کلام نورانی امام راحل در توصیه به ملت عزیز ایران گفت: نعمتی که با جهاد عظیم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آورده شده همچون عزیزترین امور باید قدرش را بدانیم و از آن حفاظت و پاسداری نماییم و در راه آن، که نعمتی عظیم الهی و امانت بزرگ خداوندی است کوشش کرده و از مشکلاتی که در این صراط مستقیم پیش می‌آید نهراسیم چراکه قطعا پیروزی با افرادصابرخواهدبود.

انتهای پیام / پلنا