صاحب نیوز

13920319000019_PhotoA

شرط حداد عادل برای کناره گیری

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ در صورتی که احساس کنم اصولگرایان در انتخابات شکست می خورند،‌ از صحنه رقابت کناره گیری می کنم.

کدخبر: 8414
۱۳۹۲/۰۳/۲۰ @ ۱۲:۳۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از مهر، غلامعلی حداد عادل یکشنبه شب در جمع مردم ارومیه در مسجد اعظم این شهرستان، با اشاره به اینکه با علی اکبر ولایتی و محمد باقر قالیباف 6 ماه پیش ائتلاف پیشرفت را تشکیل دادیم و مقرر شد ما 3 نفر با هم رقابت نکنیم تا مبادا اصولگرایان در انتخابات 24 خرداد شکست بخورند، افزود: من بر این عهد و پیمان استوارم و اگر احساس کنم احتمال شکست اصولگرایان وجود دارد برای پیروزی صحنه رقابت را ترک می کنم.

وی با بیان اینکه تاکنون بر اساس تبلیغات و نظر سنجی ها اصولگرایان اقبال بیشتری برای پیروزی دارند ولی برای پیروزی اصولگرایان قطعا بدانید به تکلیف خود عمل می کنم، اظهار داشت: مطمئن باشید ورود بنده به عرصه انتخابات بر حسب احساس وظیفه بوده و اگر وظیفه من کنار رفتن باشد به ان عمل می کنم، ما مصلحت انقلاب را می خواهیم و من معتقدم پیروزی اصولگرایان به مصلحت انقلاب است پس کاری که منجر به شکست اصولگرایان در انتخابات شود نخواهم کرد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اعلام اینکه قول می دهم هر جا که باشم در خدمت اسلام و انقلاب و ایران و آذربایجان خواهم بود، عنوان کرد: در مناظره های انتخاباتی وظیفه ام را انجام دادم، طوری حرف نزدم که بر خلاف مصلحت کشور باشد. برای اینکه رای بیاورم وعده ای نداده ام که بدانم عملی نیست. به دلیل اینکه 14 سال نماینده مجلس بودم و در دوره ای هم رییس مجلس بودم می دانم چه حرفی در حیطه اختیار رئیس جمهور است و چه قولی نیست.

قدم اول خلق حماسه سیاسی حضور در پای صندوق های رای است

حداد عادل با بیان اینکه حرف هایی که در مناظره ها گفتم قول هایی بود که به آنها باور داشته و وظیفه ام بود، ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی امسال از ملت ایران خواستار خلق 2 حماسه در عرصه سیاسی و اقتصادی بوده که قدم اول برای خلق حماسه سیاسی حضور پر شور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح است و امیدواریم مردم با حضور پر شور در این دوره از انتخابات قوت نیروی سیاسی اسلام را به رخ جهانیان بکشانند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با تحریم، جنگ اقتصادی را برای کشور تحمیل کرده و ما در جنگ تحمیلی اقتصادی باید همانطور رفتار کنیم که در جنگ تحمیلی نظامی رفتار کردیم اضافه کرد: جنگ جنگ است و عزت و شرف ما در گرو همین مبارزات. ملت ایران در این مبارزه نیز با همت و وحدت دشمنان را نا امید و در برابر فشارهای اقتصادی دست از انقلاب و استقلال خود نمی کشد، ما آن روزی که طعم شیرین حکومت اسلامی را نچشیده بودیم شعار استقلال می دادیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اعلام اینکه چون در جهان اسلام عزت پیدا کرده ایم، امروز دفاع از استقلال به مراتب بیشتر از گذشته اهمیت دارد، گفت: امروز در حکومت اسلامی به موفقیت هایی دست یافته ایم که هیچ کشوری به آن نرسیده چون فشارهای اقتصادی را تحمل و آن را به فرصتی برای پیشرفت و ترقی تبدیل کردیم. هم اکنون شاهد رشد علمی دانشگاه ها هستیم و در این میان دشمنان مرتبا در صدد ایجاد اختلاف در بین ملت ایران هستند.

حداد عادل با بیان اینکه دشمن از اختلاف زبان ها در جهت ایجاد اختلاف بین ترک و فارس استفاده می کند و حتی برخی می گوید حداد عادل به زبان ترکی که زبان مادری رهبر انقلاب است توجهی نداشته و به آن اهانت کرده است، افزود:در این خصوص چیزی در قلب و ذهن من خطور نکرده این اعمال و گفتارها برای ما مسلمانان معنی ندارد چون بر اساس آیه شریفه قرآن کریم گرامی ترین ما نزد خدا با تقواترین ما است. خدا ملاک را تقوا قرار داده و اسلام ما را با هم متحد کرده است.

وی با اشاره به جایگاه زبان ترکی و شاعران برجسته این زبان به ویژه شهریار و شعر ترکی معروفش، اظهار داشت: این دنیایی که آمریکا ساخته سر تا پا دروغ است. اگر زبانها مختلف است ملیت ما ایرانی است، همه یک ملت هستیم و 7 هزار سال ما ملت از این سرزمین با وحدت و همت پاسداری کردیم و امروز انقلاب اسلامی ایران چشم و چراغ عالم اسلام و الهام بخش بیداری اسلامی شده است. ملت ایران برای مسلمانان الگو شده است.

مشکلات اقتصادی ایران با مقاومت و پایداری زمان جنگ رفع می شود

وی با بیان اینکه امروز مسلمانان می بینند بدون اتکا به آمریکا می توانند به برکت اسلام و قرآن با پشتیبانی ملت روی پای خود بایستند و این درس برای همه ملتهای اسلامی آموخته می شود، اعلام کرد: آمریکا فکر می کند اگر برای ما بحران اقتصادی ایجاد کند منجر به بروز بحران اجتماعی و به تبع آن بحران سیاسی می شود، ولی ما برای اینکه انقلاب صدمه ای نبیند همان کاری که در جنگ نظامی کردیم در جنگ اقتصادی می کنیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، جهاد اقتصادی، حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی، گفت: سبک زندگی اسلامی یعنی نخواهیم مثل غربی ها زندگی کنیم، نخواهیم با تبلیغات غربی ها به زندگی خود سامان دهیم. برنامه ماهواره این است که ایران را چگونه تحریم کنند، همه دارند بحث می کنند از ایران نفت نخرید، تا دلار و ارز خارجی به ایران نرسد، کارخانه ها فلج و مردم بیکار شوند، شورش کنند، ولی از طرف دیگر خرید محصولات خارجی را تبلیغ و توصیه می کنند.

حداد عادل با اعلام اینکه ملت ایران بزرگوار تر از آن است که اسیر چنین توطئه هایی شود، ادامه داد: این ملت مسلمان است، پیامبر ما مرد استقامت بود، ما ملت حسینی و عاشورایی هستیم و در برابر فشاهای آمریکا و اروپا تسلیم نمی شویم، بلکه با مدیریت خوب دولت تقوا و تدبیر کاری می کنیم که این مشکلات اقتصادی و تحریم تبدیل به فرصت شود همانطور که در جنگ نظامی تهدید ها را به فرصت تبدیل کردیم و امروز در عرصه نظامی ایران از قدرت های اصلی جهانی است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان سخنان خود از افزایش میزان صادرات غیر نفتی و محصولات کشاورزی، حل مشکل دریاچه ارومیه، کاهش میزان واردات کالاهای لوکس و تجملی، قطع وابستگی به اقتصاد نفتی در دولت تقوا و تدبیر در صورت پیروزی در این دوره از رقابتهای انتخاباتی خبر داد.