صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » اصفهان در زمینه هنر از سده‌های گذشته توسعه یافته بود

استاندار اصفهان در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم فجر:

اصفهان در زمینه هنر از سده‌های گذشته توسعه یافته بود

استاندار اصفهان، گفت: این خطه تاریخی و متمدن در زمینه هنر از سده ها و سالیان دور توسعه یافته و مترقی بود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده شامگاه جمعه، در آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره فجر در اصفهان با اشاره به اینکه هنر یکی از نعمت های بسیار ارزشمند الهی است اظهار کرد: هنر در کنار توان علم آموزی و رشد و تعالی در ابعاد مختلف را یکی از مسیر های رشد اجتماعی می دانیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه جامعه باید روی هنر و فعالیت های هنری سرمایه گذاری کند، گفت: امروز در دنیا در شاخص های سنجش توسعه انسانی جوامع، هنر را یک شاخص اصلی و اساسی می دانند اما ما مسلمانان، ایرانیان و اهالی اصفهان وقتی به سده های گذشته برمی گردیم می بینیم اصفهان صاحب مکتب های مختلف هنری و صاحب سبک در نواختن موسیقی توسط هنرمندان بزرگ در دوره های مختلف بوده است.

مهرعلیزاده افزود: جنبه های مختلف هنرهای دستی هنرهای تزئینی و معماری و قالی بافی و غیره نشان می دهد که مردم این استان مردم این خطه از بعد هوش و هنر و استعداد هنری جزء پیشگامان و پیشتازان هنر در ایران ، منطقه و جهان هستند.

وی ادامه داد: با این وجود نمی توانیم فقط به افتخارات گذشته مباهات کنیم البته اینکه مباهات به گذشته از منظر اینکه موتور محرک ما به سوی فعالیت و حرکت به سمت آینده باشد بسیار خوب است اما اینکه امروز خودمان را نسنجیم و خود را در سنجش های متداول توسعه قرار ندهیم اشتباه محض است.

استاندار اصفهان گفت:  برای اینکه به جایگاه اصیل هنرپروری در جهان برسیم باید دیدگاه های خود را روشن تر و بازتر کنیم و بی تعصب به نقش و جایگاه هنر در دین و در اسلام و انقلاب اسلامی بپردازیم.

مهرعلیزاده ادامه داد: انسان ابعاد مختلفی دارد و یکی از ابعادی که می تواند در آن رشد کند ابعاد هنری و نشاط است.

انتهای پیام/ هنرما/ ن

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد