190
۱۵:۴۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

شش هزار رأس دام سنگین دهاقان علیه تب برفکی واکسینه می شوند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان، گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان با توجه به فصل سرما و احتمال شیوع بیماری تب برفکی، بیش از شش هزار رأس دام سنگین موجود در دامداری های شهرستان را بصورت رایگان به مناسبت دهه مبارک فجر، واکسینه می کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا قاسمی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، با اشاره به اینکه در فصل زمستان و با سردی هوا احتمال شیوع بیماری تب برفکی بیشتر می شود افزود: با توجه به سرمای هوا و بارندگی های اخیر شرایط برای شیوع بیماری مهیاست و واکسیناسیون بعنوان یکی از مهمترین راههای پیشگیری از وقوع بیماری مطرح است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: واکسیناسیون وقتی کارآمد و تأثیر گذار است که با رعایت اصول امنیت زیستی و قرنطینه ای همراه شود.

وی تصریح کرد: طرح واکسیناسیون دام ها علیه تب برفکی که با شروع دهه فجر در شهرستان شروع شده و حدود سه هزار و 500 رأس گاو و گوساله در گاوداری های صنعتی و نیمه صنعتی و حدود دو هزار و 500 رأس گاو و گوساله در روستاها واکسن تب برفکی رایگان دریافت می کنند.

قاسمی با اشاره به شایعاتی در خصوص تب برفکی در شهرستان دهاقان گفت: بر خلاف برخی شایعات در خصوص وجود کانون های تب برفکی در شهرستان دهاقان، خوشبختانه تا این لحظه موردی از ابتلا به این بیماری در شهرستان مشاهده نشده است که این مهم مرهون تلاش خدمتگزاران مردم در شبکه دامپزشکی دهاقان و رعایت اصول بهداشتی و امنیت زیستی توسط خود دامداران و مراکز مرتبط بخصوص مراکز جمع آوری شیر است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان از دامداران و روستائیان محترم خواست ضمن همکاری با مأموران این شبکه در زمان مراجعه به واحدهای دامداری و رعایت کامل اصول بهداشتی و امنیت زیستی، در صورت مشاهده علائم یا بروز تلفات مشکوک در دام های جوان سریعاً مراتب را به شبکه دامپزشکی اعلام کنند.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار / گ.ف