حریق
۰۹:۳۴ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان:

یک باب مغازه در باغ فردوس اصفهان طعمه حریق شد/ علت حادثه در دست بررسی است

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، از حریق یک مغازه مواد غذایی و قلیان خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد شریعتی در گفتگو با خبرنگاری ندای اصفهان، از وقوع حریق در یک مغازه مواد غذایی و قلیان در اصفهان خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این مغازه در خیابان باغ فردوس اصفهان دچار حریق شده بود، گفت: به دلیل وجود سقف چوبی مشترک بین مغازه‌های هم‌جوار حریق به‌سرعت در حال گسترش و سرایت به مغازه هم‌جوار بود.

وی ادامه داد: یکی از اطفائیه‌های آتش‌نشانی که در حال گشت زنی ایمنی در منطقه ناژوان بود با مشاهده این حریق به‌سرعت به محل اعزام و وارد عملیات می‌شود، سپس با اطلاع دهی به ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی درخواست نیروی بیشتر می‌کند.

شریعتی با اشاره به خطرها و پیچیدگی خاص این حریق، اظهار کرد: ازیک‌طرف به دلیل وجود اسپری گاز و فندک‌های موجود در این مغازه شاهد انفجارهای متعدد بودیم و از طرف دیگر اتصالی متوالی جریان برق ضمن مخاطره‌آمیز بودن این حادثه باعث گسترش و شدت یافتن حریق شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان به سقف چوبی مشترک مغازه‌ها در این محل اشاره و تأکید کرد: به‌واسطه این موضوع حریق به‌سرعت در حال انتقال به مغازه هم‌جوار که یک کارگاه چوب‌بری بود، می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت دیر رسیدن ناجیان آتش‌نشانی با توجه به بار حرارتی چوب و سرعت گسترش حریق از طریق سقف‌های چوبی به‌صورت زنجیره‌ای به چندین مغازه‌ی هم‌جوار، سرایت می‌کرد و می‌توانست خسارات گسترده‌ای را به مالکان تحمیل کند.

شریعتی تأکید کرد: آتش‌نشانان با حضور به‌موقع و پوشش اکیپ اول عملیات حاضر در محل حریق و سرعت عمل بالا در کمترین زمان ممکن حریق را اطفاء و از سرایت آن به مغازه‌های هم‌جوار جلوگیری به عمل آوردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان زمان وقوع این حریق را ساعت 19:34 روز گذشته (15 بهمن‌ماه) اعلام کرد و گفت: مالک این مغازه درون مکان محصورشده بود که در ابتدای امدادرسانی از محل خارج‌شده و از یک وقوع یک حادثه جانی جلوگیری شد.

وی از حضور دو افسر کشیک وقت به همراه اطفائیه‌ها و نیروهای سه ایستگاه آتش‌نشانی هم‌جوار سه، ۱۱ و ۱۲ با تجهیزات کامل برای امدادرسانی به این حادثه خبر داد و افزود:‌ از سوی اهالی نیز چندین کپسول آتش‌نشانی به محل آورده شد که متأسفانه هیچ‌کدام کارایی لازم را نداشتند.

شریعتی تأکید کرد: سهل‌انگاری‌ها و توجه نکردن به موارد ایمنی همواره حادثه‌آفرین است و متأسفانه با نادیده گرفتن اصول ایمنی همواره شاهد این‌گونه اتفاقات خواهیم بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان یادآور شد:‌ علت دقیق این حادثه توسط کارشناسی تیم علت‌یابی حریق این سازمان در دست بررسی است.

انتهای پیام/ گ.ف