photo_2018-02-05_20-02-23
۲۲:۲۲ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان:

متولیان امور دیون کشور اصناف را همراهی کنند/ اصناف وضعیت خوبی ندارند

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان، با اشاره به این نکته که مالیات باید بر درآمد باشد، ولی نه در وضعیتی که امروز شاهدیم اصناف ما درآمدی ندارند، گفت: متولیان دریافت دیون کشور باید شرایط مناسب تری را برای اصناف، فراهم کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ رسول جهانگیری در مراسم افتتاحیه اتاق اصناف گلپایگان که امروز، در سالن ارشاد گلپایگان برگزار شد، با بیان اینکه وضعیت اصناف مناسب نیست، اظهار کرد: متولیان امور دیون کشور اصناف را همراهی کنند.

رئیس اتاق اصناف استان با اشاره به این نکته که مالیات باید بر درامد باشد ولی نه در صورتی که امروز شاهدیم اصناف ما درامدی ندارند، گفت: متولیان دریافت دیون کشور باید شرایط مناسب تری را برای اصناف لحاظ کنند.

وی در ادامه با اشاره به بحث جایگزینی انتقال درامدهای نفتی به درامد های مالیاتی، تصریح کرد: در وضعیت رونق اقتصادی هیچ کدام از اصناف ما انتظار ندارند که دین دولت را پرداخت نکنند.

جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه اتحادیه ها و اصناف مولدین اقتصادی شهر هستند، افزود: وضعیت اکنون کشور وضعیت رکود و عدم فعالیت اقتصادی است.

رئیس اتاق اصناف استان با یاداوری نقش اصناف در انقلاب و پیروزی آن، بیان کرد: وقتی کتاب انقلاب را تاکنون ورق می زنیم هیچ نقطه تاریکی از عدم همراهی اصناف در آن مشاهده نخواهد شد.

وی تصریح کرد: از زمانی که بحث انقلاب شهری شروع شد تا زمانی که انقلاب پایه های آن مستحکم شد بازاریان اقتصاد کشور را در دست داشتند.

جهانگیری با بیان اینکه بازاریان ما در انقلاب همراه و در ادوار متفاوت چون جنگ تحمیلی پشتیبانی از جبهه را بر عهده داشتند، عنوان کرد: اصناف چه در دولت سازندگی، تحریم ها، هدف مندی یارانه ها و… همواره همراه بودند و بدون توجه به تفکرات جناحی چپ و راست کشور را همراهی کردند.

رئیس اتاق اصناف استان در ادامه با اشاره به اغتشاش های اخیر، یاداور شد: می خواستند اصناف را در میدان اغتشاشات بکشانند که اصناف ما با اعتقاد بر اینکه انقلاب از گوشت و پوست خود آنان است، حاضر نشدند خام حیله های دشمن شوند.

وی خاطرنشان کرد: مسائل زیر بنایی در اتاق اصناف ایران در رابطه با برگشت مبالغی که به واسطه بازرسی هایی که توسط اصناف صورت می گیرد به خزانه دولت در حال انجام است.

جهانگیری افزود: درصدی از این مبلغ باید به اصناف بازگردد.

کل ساختمان متعلق به اصناف شهرستان بوده/حتی یک ریال از جایی کمک نگرفتیم

محمد شریفی، رئیس اتاق اصناف شهرستان گلپایگان اظهار کرد: اتاق اصناف شهرستان گلپایگان دارای پنج هزار واحد صنفی است که این پنج هزار واحد صنفی با ۲۱ اتحادیه ساماندهی می شوند.

شریفی با بیان این نکته که اصناف شهرستان گلپایگان اصناف خوب و با انصافی هستند و معمولا قیمت اجناس شهرستان گلپایگان غیر از تعدادی انگشت شمار با شهرهای دیگر قابل مقایسه نیست، گفت: باید از انصاف و غیرت اصناف شهرستان تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه اتاق اصناف شهرستان یکی از اتاقهای پیشرو ایران است که از همان ابتدا مبحث آموزش را آغاز کرد، عنوان کرد: اکنون نیز با روند خوبی آموزش اصناف انجام می گیرد.

شریفی تصریح کرد: انتخابات اتحادیه ها به روز بوده است و آمادگی این را داریم که انتخابات الکترونیکی را در دو سیستم اجرا کنیم.

رئیس اتاق اصناف شهرستان گلپایگان با یاداوری اینکه واحد اصناف به صورت خیلی فعال و خوب این کارها را انجام می دهد، اظهار کرد:  مسائل پروانه ها به خوبی کنترل و همچنین مسائل گرانی، ارزانی، اتیکت و موضوعات دیگر پیگیری می شود.

شریفی خاطرنشان کرد: ۲۱ اتحادیه داریم که این اتحادیه ها هر کدام در مغازه افراد مشغول به کار هستند و امیدواریم در آینده نزدیک کلیه اتحادیه های شهرستان گلپایگان در ساختمان اتاق اصناف مستقر شوند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان گلپایگان در خصوص هزینه ساخت ساختمان اصناف گفت: کل ساختمان متعلق به اصناف شهرستان بوده و حتی یک ریال از جایی کمک نگرفتیم.

وی با بیان اینکه این مجتمع با زحمات هیئت رئیسه، اتحادیه ها ساخته شده و به جای حقوق و درآمد آنها بوده است، گفت: این پول ها جمع شده و این ساختمان ساخته شده است.

 

انتهای پیام/ دیار عالمان/ پ