صفحه اصلی » اجتماعی » آسیب های ناشی از طلاق جبران ناپذیرند

کارشناس مسائل خانواده مطرح کرد؛

آسیب های ناشی از طلاق جبران ناپذیرند

کارشناس مسائل خانواده گفت: اگر آسیب های اجتماعی به موقع و به‌ هنگام شناخته و یا پیشگیری شود، احتمال کاهش خسارت‌ها افزایش پیدا می کند، اما اگر نسبت به آن غفلت شود، ممکن است بنای جامعه را متزلزل کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ عباد کریمی در جلسه ای که صبح امروز، به منظور مهارت افزایی همسران و با هدف اجرای سیاست های کلی خانواده، برگزار شد، با اشاره به بند ۱۳ سیاستهای کلی خانواده، ابلاغی رهبر معظم انقلاب و عناوین طلاق و انواع آن افزود: بند ۱۳ سیاست های کلی خانواده به موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و عوامل تزلزل نهاد خانواده به ویژه موضوع طلاق و جبران آسیب‌های ناشی از آن با شناسایی مستمر عوامل طلاق و فروپاشی خانواده و فرهنگ‌سازی کراهت طلاق امکانپذیر است.

کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی مانند آسیب‌های طبیعی‌هستند خاطرنشان کرد:  آسیب های اجتماعی مانند زلزله که می‌تواند بنای خانه‌ها را تخریب کند، می تواند بنیان خانواده و اجتماع را به هم بریزد.
وی افزود:  اگر آسیب های اجتماعی به موقع و به‌هنگام شناخته شود و یا پیشگیری شود، احتمال کاهش خسارت‌ها افزایش پیدا می کند،  اما اگر نسبت به آن غفلت شود، ممکن است بنای جامعه را متزلزل کند.

کریمی با اشاره به انواع طلاق و آسیب های ناشی از آن تصریح کرد:  طلاق را می توان به سه دسته طلاق  رسمی و عاطفی تقسیم کرد که در این دو نوع،  طلاق عاطفی از طلاق رسمی آسیب زننده تراست زیرا در این نوع طلاق هم زن و مرد و هم بچه ها، آسیب جدی می بینند.
کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر اینکه  ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، انحراف های اخلاقی و مشکلات روحی و روانی، در طلاق عاطفی شکل می گیرد، اظهار کرد: متأسفانه برای بسیاری ازخانوادها این مسئله روشن نیست و از آثار آن تا زمان شکل گیری آسیب، بی خبر می مانند.

وی گفت: خانواده هایی که در آن طلاق عاطفی حاکم است، بچه ها وقتی بزرگ می شوند، خالی ازهر گونه عاطفه ای هستند ولی دارند به زندگی ادامه می دهند در نتیجه ممکن است برای پر کردن خلأ عاطفی خود به روابط نادرست پناه ببرند و یا برای فراموش کردن مسائلی که در خانواده دیده اند به سوی مواد مخدر و…. کشیده شوند که این خود می تواند یک آسیب جدید باشد.
کریمی افزود: زن و شوهری که دچار طلاق عاطفی شده اند ممکن است به افسردگی برسند بنابراین انسان افسرده، توان زندگی ندارد آنها در ظاهر کارهای روزمره خودشان را انجام می دهند ولی هیچگاه از زندگی لذت نمی برند.
وی اذعان کرد: طلاق عاطفی در بعد فردی می تواند ترس از آینده، احساس گناه، احساس تنهایی، انزوای اجتماعی و ارتکاب به جرم و بزهکاری را به همراه داشته باشد که این موارد برگ تازه ای از زندگی فرد را شکل می دهد.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد