22-1
۱۰:۵۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

در نشست خبری به مناسبت 22 بهمن عنوان شد؛

ناکارآمدی دولت ها به معنای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی نیست

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن، گفت: مسیر انقلاب ادامه پیدا خواهد کرد و البته باید تبیین شود که مسیر دولت ها همواره با مسیر نظام یکی نیست و عملکرد دولت ها و برخی ناکارآمدی های آنان را نباید به پای نظام نوشت.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فریدن صبح امروز، در نشست خبری به مناسبت 22 بهمن ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد استقرار حکومت الله و پیروزی حق بر باطل در دوران معاصر اظهار کرد: آنچه که مسلم است پیروی از مسیر اصلی انقلاب و شناخت مخاطرات و دشمنان خارجی و داخلی انقلاب است و بحمدالله این مردم با رهنمودهای رهبری نقش خود را ایفا می کنند.

سرهنگ احسان سروش افزود: اگر به ریشه های انقلاب اسلامی نگاه کنیم باید بگوییم که بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت زهرا (س) و پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) بودند زیرا این انقلاب مولود خون 124 هزار پیامبر و شهدا از صدر اسلام تاکنون است.

وی ادامه داد: این تقابل ابراهیم ها با نمرودهای زمان، تقابل مولا علی (ع) با جبهه باطل رو به روی خود و تقابل تمام ائمه با مسلمان نماهای زمان خویش است و این تقابل حق و باطل همواره ادامه داشته و مجاهدت ها و شهادت اهل بیت به هر نحوی امروز باعث برپایی نظام اسلامی شده است که ما پیروزیش را جشن می گیریم.

وی تصریح کرد: شهدای اسلام در یاری حق و شناسایی باطل موفق بوده اند و هر کجا لازم بود از جان خود در این راه گذشتند و عبارت «الَّذینَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَیْنِ (ع) » را تفسیر کردند.

سرهنگ سروش عنوان کرد: چه در بحث دفاع از ایران شهدای عزیز و چه در بحث علمی شهید تهرانی مقدم ها و چه در جبهه مقاومت شهید حججی ها خط رویارویی حق و باطل را ترسیم کردند و مصداق آریایی و میهن پرست واقعی آنها بودند، نه کسانی که تنها ادعا می کنند و در کارنامه خود سابقه یک روز حضور برای دفاع از میهن را نداشته اند.

وی گفت: این تقابل حق و باطل ادامه دارد و هارون الرشید ها، یزیدها، ریگان ها، اوباماها، ترامپ ها و.. دشمنان مسیر قرآن اند و آن هایی که واقعیت مسیر انقلاب را متوجه نمی شوند و با ظاهرسازی و مردم فریبی خود را مشروع جلوه می دهند و مسیر ترسیم شده توسط امام خمینی (ره) را انجام نمی دهند باید بدانند که امام خمینی (ره) با ظالمان و تجمل گرایان همراه نبود.

وی افزود: عده ای امروز منافع عده ای سرمایه دار برایشان مهم است در حالی که امام خمینی (ره) کمک به مستضعفان و مظلومان در دستور کارشان بود و مردم ارباب این نظام هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن عنوان کرد: امروزه برخی در کمک به کشورهایی مانند یمن و.. به نظام اسلامی خرده می گیرند اما باید بدانند که کمک به چنین کشورهایی از سهم دولت ها نیست.

وی در بخش دیگری از نشست خبری گفت: مسئولان باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را مد نظر قرار داشته باشند و در زمینه های مختلف اقتصادی و… باید به مردم گزارش بدهند که چه اقداماتی در این زمینه انجام داده اند.

وی افزود: مسیر انقلاب ادامه پیدا خواهد کرد و البته باید تبیین شود که مسیر دولت ها همواره با مسیر نظام یکی نیست و عملکرد دولت ها و برخی ناکارآمدی های آنان را نباید به پای نظام نوشت و البته تا زمانی که دولتی در مسیر انقلاب حرکت کند ما خدمتگذار آن هستیم.

وی با اشاره به این که برخی در کشور به دنبال رواج الگوهای غربی و آموزش های غربی و.. هستند گفت: ما در بین حق و باطل و امور مطلق میانه ای نداریم و میانه بین حق و باطل اعتدال نیست بلکه نفاق است و در کنار آمدن با دشمن ادبیاتی به نام اعتدال وجود ندارد.

سرهنگ سروش عنوان کرد: 22 بهمن تبلور مجدد اراده الهی است و اراده خداست که مستضعفین جهان زمینه ساز انقلاب جهانی قرار خواهند گرفت و خداوند آخرین ذخیره خود را برای هدایت بشر خواهد فرستاد.

وی گفت: 22 بهمن، دهه فجر و سالگرد پیروزی جبهه اسلام به دلیل پیروزی استقرار حکومت الله و حکومت دینی در جامعه است زیرا تبلور اندیشه حضرت رسول (ص)، امام حسین (ع) و دیگر ائمه در دهه فجر خود را نشان داد و پیروزی یک حکومت دینی حاصل خون دل خوردن همه اوصیا و اولیا است.

وی با اشاره به سخن امام علی (ع) گفت: بنابر سخن امام علی (ع) هر کس در جامعه مسئولیتی پذیرفت اما لیاقت آن را نداشت خیانت کرده است همانطور که اگر کسی لیاقت مسئولیتی را داشت و آن مسئولیت را نپذیرفت و نااهلان به جای او برسرکار آمدند نیز خیانت کرده است.

سرهنگ سروش تاکید کرد: هر کجا مسئولان در مسیر انقلاب گام برداشتند مسیری درست بود و مردم نشان داده اند که با مسیر نظام و انقلاب مشکلی ندارند و هرکجا مسئولان از مسیر انقلاب خارج شدند راه را اشتباه رفته اند.

وی با اشاره به سخنان فراوان رهبر درمورد نفوذ در دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز گفت: دشمن درصدد نفوذ افرادی با چنین خط فکری در انقلاب است تا چنین کسانی ملوک مردم شوند و دشمن مترصد استفاده از هر موقعیتی برای ضربه زدن به نظام است.

وی افزود: وقتی در میدان سرباز شمشیر نزند فرمانده به میدان می آید و وقتی مجلس و دولت و .. دربرابر زیاده خواهی ها موضع نگیرند رهبر مجبور به چنین کاری می شوند هرچند برخی درصدد هستند بار همه مسئولیت ها را به گردن رهبر انقلاب بیاندازند اما باید دانست که اداره امور جاری و… وظیفه رهبر نیست.

وی گفت: سوال ما این است که در این چهل سال دستاورد انقلابیون و تفکر مقاومت در برابر دشمن چه بوده است و دستاورد معتدلین چه بوده است؟ و یا اینکه وقتی چهار نفر از شش نفر سیستم دیپلماسی ما در زندان به سر می برند چرا مجلس نباید طرح سوال کند.

وی با اشاره به بررسی نشدن مسائلی مانند موسسات مالی و پولی گفت: نالایقی برخی مسئولان را نباید به نظام منتسب کرد و چرا برخی می خواهند که این موارد به پای جبهه اسلام نوشته شود تا دشمن از این موارد استفاده کند.

 

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ