صفحه اصلی » ورزشی » اولین دوره مسابقات بازی های رایانه ای تحرکی ویژه معلولان در اصفهان برگزار می شود

مسئول کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک اصفهان خبر داد:

اولین دوره مسابقات بازی های رایانه ای تحرکی ویژه معلولان در اصفهان برگزار می شود

مسئول کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک اصفهان، گفت: اولین دوره مسابقات بازی های رایانه ای تحرکی ویژه معلولان استان اصفهان با هدف ایجاد زمینه حضور اجتماعی معلولان و ترویج فرهنگ ورزش و توسعه تفریحات سالم برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مسئول کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک شهرستان اصفهان در گفتگو با میدان نیوز، اظهار کرد: اولین دوره مسابقات بازی های رایانه ای تحرکی ویژه معلولان استان اصفهان چهار شنبه و پنج شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد.

محمد مهدی کاظمی ادامه داد: این مسابقات با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک استان، جامعه معلولان اصفهان و مجموعه جام دیجیتال به عنوان میزبان برگزار می شود.

وی با اشاره به اهداء جوایز به نفرات برتر، تصریح کرد: ایجاد بسترسازی مناسب برای استفاده معلولان از امکانات بازی ها و ورزش های الکترونیک استان و خدمت رسانی به خانواده معلولان مهم ترین هدف ما از برگزاری این مسابقات است.

مسئول کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک شهرستان اصفهان افزود: ورزش علاوه بر ایجاد زمینه حضور اجتماعی معلولان، راه‌ گشای فعالیت‌ های جدی و مستمر آن ها بوده و به استقلال شخصیتی این افراد منجر می‌ شود.

کاظمی به نقش مهم ورزش در ابعاد مختلف زندگی افراد معلول و جانباز اشاره و خاطر نشان کرد: اگر معلولان ورزش را به ‌صورت مستمر و آگاهانه دنبال کنند از ابتلا به آسیب‌ ها و معلولیت‌ های ثانویه پیشگیری خواهند کرد.

وی با اشاره به این که ورزش در زندگی و ارتباطات اجتماعی معلولان نقش کلیدی دارد، گفت: ورزش در برگیرنده تمامی فعالیت‌ های فیزیکی مانند بازی، تفریح، رقابت، توانبخشی جسمی و روحی، ایجاد تحرک در اندام دارای معلولیت، سلامت جسمانی، آرامش فکری و روانی است.

مسئول کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک شهرستان اصفهان ادامه داد: ترویج فرهنگ ورزش و توسعه تفریحات سالم برای معلولان باعث ایجاد روحیه نشاط و شادابی در سطح جامعه و کاهش معظلات اجتماعی آنان می شود.

کاظمی با اشاره به استقبال برای شرکت در این مسابقات، گفت: سقف تعداد شرکت کنندگان ۲۰ نفر آقا و ۲۰ نفر خانم است که جامعه معلولان استان مسئول ثبت نام بود، همچنین ثبت نام به صورت آزاد و رایگان انجام شد.

وی افزود: بازی های بولینگ ویژه بانوان که به صورت مجازی انجام می شود و آقایان هم تنیس روی میز که هم مفرح است و هم برای معلولان تحرک دارد به صورت گروهی برگزار می شود.

مسئول کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک شهرستان اصفهان با بیان این که معلولان به عنوان بزرگ ترین اقلیت در کشور نیازمند توجه ویژه هستند، خاطر نشان کرد: حدود ۱۰۰ هزار نفر معلول در شهرستان اصفهان داریم که ما برای این مسابقات بازی های تحرکی رایانه ای را برنامه ریزی کرده ایم تا نشان دهیم معلولیت واقعا محدودیت نیست.

کاظمی با بیان این که این طرح ابتکاری برای اولین بار در کشور انجام می شود، گفت: اگر مسابقات به خوبی برگزار شود و مسئولان حمایت لازم را داشته باشند، در نظر داریم سال آینده مسابقات را به صورت کشوری برگزار کنیم.

انتهای پیام/میدان نیوز/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد