این مسابقات که در سال ۲۰۱۸ دومین مسابقات در رنکینگ جهانی محسوب می شود، از هفته قبل در کشور تایلند برگزار شد و روز گذشته به پایان رسید.
 محسن فرنگی به دعوت فدراسیون مخترعان جمهوری اسلامی ایران در این رقابت ها حاضر شد و به گفته خودش، بخشی از هزینه مسابقات را نیز فدراسیون جهانی مخترعان در حمایت از پیشرفت علوم و کیفیت بخشیدن به علوم پرداخت کرد، این مخترع برخواری در این دوره با طرح بسته های ویژه شرایط اضطراری هواپیماها شرکت کرده است.
محسن فرنگی در رابطه با این اختراع خود به چشم برخوار گفت: بسته های امدادی در هواپیماها معمولا به کیف کمک های اولیه محدود می شوند، اما در این مدل از بسته ها این نوع کمک ها برای تعداد هر مسافر با ویژگی های کمک رسانی و امدادی طراحی شده است و حتی برای کم کردن استرس مسافران در مواقع لزوم این بسته ها در صورت وجود حادثه قابلیت شناور شدن روی آب و حتی به صورت هوشمند به وسایل یا بدنه مسافران حتی زمانی که بیهوش باشند را دارد و حتی قابلیت تبدیل شدن به جلیقه نجات را دارا است، با وجود اینکه این بسته بسیار کوچک است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طرح بسته های ویژه شرایط اضطراری هواپیماها ثبت شده است یا نه، اظهار کرد: ثبت این طرح در حال حاضر در حال گذراندن مراحل اداری برای تایید است.

فرنگی ادامه داد: این طرح امسال طراحی شده و اولین مسابقات خود را در تایلند با موفقیت گذراند و متاسفانه به جای ایران این طراحی برای اولین بار در بانکوک تایلند رونمایی شد.

این جوان مخترع در ادامه از زحمات مسوولان فدراسیون مخترعان جمهوری اسلامی ایران برای فراهم کردن زمینه رونمایی و جذب اسپانسر این طرح با انجام مکاتبات از طریق فدراسیون جهانی مخترعان واقع در کشور سوییس، تشکر و قدردانی کرد.

وی ضمن اظهار نارضایتی از مسئولان کشور و شهرستان برخوار، گفت: بنده حدود ۱۰ سال است که در حال فعالیت هستم اما تا کنون هیچ یک از مسئولان کوچک ترین تقدیری از فعالیت های من نداشته اند.

فرنگی از مسئولان شهرستان خواست: با بها دادن به جوانان نخبه شهرستان در عرصه ها و رشته های مختلف ورزشی، علمی، فرهنگی، قرآنی و… زمینه رشد و شکوفایی بیشتر استعدادهای جوانان را فراهم کنند و به این ترتیب باعث ایجاد انگیزه در جوانان برای بکار بردن اراده جدی تر در کسب موفقیت های گوناگون شوند.

محسن فرنگی، ۳۰ ساله دارای مدرک مهندسی برق از دانشگاه آزاد و اشتغال به شغل آزاد است، وی اهل و ساکن محله دلیگان خورزوق برخوار است که پیش از این در سال ۹۲ نیز جزء 200 نفر برتر نظامی جشنواره اختراعات نظامی ناهم طراز وابسته به مرکز رشد بعثت بوده است.

این جوان برخواری در آذرماه سال جاری نیز، با اختراع ایربگ خودرو با خواص درمانی عسل در رقابت های جهانی در کره جنوبی موفق به دریافت مدال شده بود.

انتهای پیام / پ