photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۷_۱۰-۲۱-۰۲
۱۲:۴۲ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۸

با شرکت طلبه هایی از 72 ملیت جهان؛

بیست و سومین جشنواره قرآنی جامعه المصطفی در اصفهان برگزار می شود

مدیرکل امور قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه کشور، گفت: بیست و سومین جشنواره قرآن و حدیث جامعه المصطفی با هدف توانمند سازی طلاب و با حضور طلاب غیر ایرانی از ۷۲ ملیت جهان، روزهای ۲۳ و ۲۴ بهمن‌ماه در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش صاحب نیوز؛به نقل از  مباحث، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین رفیعی عضو هیئت علمی جامعه المصطفی پیش از ظهرامروز، در نشست خبری بیست  و سومین جشنواره بین‌المللی قرآنی، اظهار کرد: این جشنواره را به عنوان دستاوردهای ناب المصطفی و جمهوری اسلامی و انقلاب می دانیم، چرا که معتقدیم دستاوردی است که طلاب را به توانمندی‌های قابل‌توجه قرآنی مجهز می‌کند.

وی توانمندی قرآنی و حدیثی طلاب را موجب تعدیل رقابت‌ها و تنش‌های مذهبی جهان دانست و افزود: توانمندسازی طلاب بسیار مهم است اما نگاه ما مسابقه تنها نیست بلکه براین تفکر هستیم که المپیادی جامع و علمی و مهارتی است که در سال اتفاق می‌افتد.

حجت‌الاسلام رفیعی به حضور طلاب غیر ایرانی از  72 کشور در این جشنواره اشاره کرد و افزود: بخش اعظم این مسابقات در ایران است و 20 کشور تا امروز این مسابقات را برگزار کرده و بقیه در حال آماده‌سازی برای این مسابقات هستند.

وی ادامه داد: در بخش مهارت‌های قرآنی و حدیثی چهار رشته حفظ کل  و 15 جز تقریر و… برگزار شد و تاکنون در داخل کشور شش هزار نفر و در خارج کشور پنج هزار نفر در این جشنواره شرکت کرده اند، که احتمالاً پس از برگزاری کامل مسابقات خارج از کشور آمار به بیش از دو برابر افزایش یابد.

وی به برگزاری بخش مهارتی جشنواره در شهر اصفهان اشاره کرد و بیان کرد: روزهای 23 و 24 بهمن‌ماه مسابقات این جشنواره با حضور داوران بین‌المللی برگزار می شود و 80 نفر از برگزیدگان در بخش مهارتی از کشورهای مختلف در این برنامه حضور خواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: تقدیر از  آیت‌الله‌العظمی مظاهری زعیم حوزه علمیه اصفهان نیز در رئوس برنامه های این جشنواره گنجانده شده است.

انتهای پیام/ گ.ف